Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Aż czterech Polaków w finale konkursu Better with Less

Aż czterech Polaków w finale konkursu Better with Less

Finałowe projekty polskich uczestników konkursu

W 4. edycji globalnego konkursu Better with Less – Design Challenge 2022–2023 organizowanego przez producenta tektury, firmę Metsä Board, wzięło udział 124 uczestników z 27 krajów. Jury konkursu, składające się z wielu uznanych ekspertów w dziedzinie projektowania opakowań, wyłoniło krótką listę finalistów. Wśród 12 projektantów (pochodzących z Portugalii, Węgier, Filipin, Wlk. Brytanii, Australii i Turcji) jest aż czterech reprezentantów Polski – to Jakub Konieczny, Marcin Michalski, Tomasz Stachowski i Dawid Thiel. Zwycięzców rywalizacji poznamy 31 stycznia 2023 r.

Jakub Konieczny zgłosił projekt o nazwie Piccolo Vigneto – to opakowanie do transportu i prezentacji butelek wina. Marcin Michalski zaprojektował zabezpieczający wypełniacz z tektury (tekturowe zabezpieczenie produktów konsumpcyjnych). Praca Tomasza Stachowskiego pod nazwą Sztuka natury to biodegradowalny zestaw malarski wraz ze sztalugą, zaś Dawid Thiel zgłosił do rywalizacji opakowanie dostawcze do wielokrotnego użytku o nazwie RESHAPE.

Pozostali finaliści:

Ana Almeida, Portugalia – nazwa projektu: 444 (opakowania kosmetyczne wielokrotnego użytku i zdatne do recyklingu);

Christine Gamboa, Filipiny – nazwa projektu: Kibble Kitt – od opakowania karmy dla kotów do zestawu do pielęgnacji – opakowanie cyrkularne (wielofunkcyjne opakowania na karmę dla kotów);

Mine Koca, Turcja – nazwa projektu: F'lover (minimalistyczne opakowanie na kwiaty);

Kitty Ching, Australia – nazwa projektu: Opakowanie na słuchawki dla dzieci (opakowanie na słuchawki do wielokrotnego użytku);

Giuseppe Fasano, Wielka Brytania – nazwa projektu: Tak Tuk Quattro (zamiennik plastikowej taśmy spinającej do opakowań dostawczych);

Max Gubbins, Wielka Brytania – nazwa projektu: Totally Bananas Packaging (całkowity brak opakowania);

Patrick Walby, Australia – nazwa projektu: Blister na leki Zero Waste (opakowanie z papieru na leki);

Bianka Horváth, Węgry – nazwa projektu: Projekt opakowania dla Zöld Óvoda na nasiona do kiełkowania (opakowanie na nasiona do celów edukacyjnych).

Przewodniczący konkursu i członek jury, Ilkka Harju, dyrektor ds. usług opakowaniowych w Metsä Board, podsumowuje: „Z przyjemnością obserwowałem, jak wyzwanie w postaci zaprojektowania opakowania w duchu Zero Waste zainspirowało uczestników konkursu do przemyślenia całego cyklu życia opakowania. Wpłynęła do nas imponująca liczba koncepcji opakowań z przemyślanymi i kreatywnymi pomysłami na oszczędzanie zasobów, jak również funkcjonalnych i łatwo poddających się recyklingowi, a nawet otrzymaliśmy kilka inteligentnych pomysłów na celowe ponowne wykorzystanie opakowań”.

Tematem przewodnim tej edycji konkursu było tworzenie rozwiązań opakowaniowych, które są łatwe do recyklingu, efektywnie wykorzystują surowce i generują mniej odpadów. Pełną listę finalistów przedstawiono w serwisie internetowym konkursu betterwithless.org, gdzie wszyscy odwiedzający mogą głosować na wybrane prace. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 31 stycznia 2023 r. Laureaci otrzymają nagrody w wysokości 10, 3 i 2 tys. euro, dodatkowo studenci kierunku projektowego mogą wygrać staż w Centrum Doskonałości Metsä Board w Finlandii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.