Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Coveris przejmuje firmę Hadepol Flexo

Grupa Coveris, specjalizująca się w produkcji opakowań giętkich, poinformowała o przejęciu spółki Hadepol Flexo – polskiego producenta papierowych i foliowych opakowań giętkich. To już czwarta akwizycja firmy z Wiednia na terenie Europy Środkowo-Wschodniej (po transakcjach dokonanych na Węgrzech, w Polsce i w Czechach), która w ten sposób kontynuuje historię rozwoju oraz strategię inwestycji na wybranych rynkach i obszarach geograficznych.

Partnerstwo w obszarze montażu płyt fotopolimerowych

Grupa Dantex ogłosiła strategiczne partnerstwo z firmą Polymount, liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla branży poligraficznej i opakowaniowej. Współpraca ma na celu wprowadzenie do branży etykiet nowoczesnej technologii samoprzylepnych tulei do montażu płyt fotopolimerowych, które stanowią zrównoważoną i wydajną alternatywę dla konwencjonalnych metod montażu płyt.

Sztuka miejska z wykorzystaniem ploterów XpertJet

Przykładów zastosowania ploterów eko-żywicznych do Mutoh jest wiele. Za ich pomocą można produkować plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania kierunkowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe (oklejanie samochodów). Za sprawą dystrybutora ploterów Mutoh w Polsce, firmy Atrium Centrum Ploterowe, przytaczamy jeden z ostatnich niestandardowych przykładów zastosowania ploterów eko-solwentowych od tego producenta.

Stan czytelnictwa w Polsce w 2023 r.

Biblioteka Narodowa opublikowała wyniki najnowszego badania naukowego dotyczącego stanu czytelnictwa w Polsce. Wynika z niego, że 43% Polaków przeczytało w 2023 r. co najmniej jedną książkę. To wzrost o 9 p.p., najwięcej od 10 lat. Wzrosło także zainteresowanie bibliotekami, szczególnie u młodych mężczyzn w wieku 25–39 lat. Stopniowo zmienia się też sposób pozyskiwania informacji o książkach. Coraz większą rolę odgrywa Internet, a szczególnie serwisy społecznościowe.

Popularny wybór w EMEA – ponad 2,3 tys. urządzeń sprzedanych

Arkuszowe, kolorowe systemy tonerowe Canon imagePRESS V900 i V1000 i V1350 uzyskały certyfikat Fogra PSD (ProcessStandard Digital), co można uznać za kamień milowy w całej historii ich dystrybucji. Od momentu uruchomienia sprzedaży w grudniu 2022 r. i kwietniu 2022 r. w regionie EMEA zainstalowano ponad 1,6 tys. maszyn z serii imagePRESS V900 i ponad 660 maszyn imagePRESS V1000, uzyskując certyfikat Fogra w sierpniu 2022 r. Uzupełnieniem serii jest ponad 120 instalacji systemu imagePRESS V1350 (dostępnego od maja 2023 r.).

Oficjalne otwarcie nowej inwestycji AQUILI we Wrześni

AQUILA Września, należąca do Grupy VPK, rozpoczęła dalszą ekspansję w Wielkopolsce. Istniejący od 2005 r. i jednocześnie pierwszy zakład AQUILI w Polsce rozbudowuje fabrykę o nową halę produkcyjną o powierzchni blisko 13 tys. m2, a także planuje montaż nowej tekturnicy wraz z innowacyjną infrastrukturą technologiczną.

Informacja reklamowa

Mądrość w opakowaniu

Mondi, globalny dostawca opakowań i papieru, ogłosił wyniki swojego piątego rocznego raportu e-commerce, który zawiera szczegółowe informacje na temat ogólnych trendów, analiz i postaw klientów w zakresie e-commerce oraz tego, jak opakowanie wpływa na całe ich doświadczenie.

Dostali najwyższą ocenę za wysiłki prośrodowiskowe

Canon Inc. ogłosił, że został doceniony przez CDP – brytyjską organizację non-profit – za przejrzyste praktyki i przywódczą rolę w zakresie inicjatyw dotyczących zmian klimatycznych, otrzymując najwyższą ocenę A. Liczba respondentów w badaniach sukcesywnie rośnie – w 2023 r. rekordowa liczba ponad 24 tys. organizacji udostępniła informacje za pośrednictwem kwestionariuszy badawczych. Firma Canon już po raz trzeci znalazła się na liście A w kategorii uwzględniającej zmiany klimatyczne; wcześniej miało to miejsce w latach 2016 i 2020.

Kompleksowa prezentacja rozwiązań do druku wielkoformatowego

Sun Chemical, tradycyjnie już, znalazł się wśród wystawców targów Fespa (Amsterdam, 19–22 marca br.). Firma promowała tu swoje wszechstronne, stale rozbudowywane portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku wielkoformatowego, w dużej mierze zdominowane przez materiały do druku cyfrowego.

Finowie rezygnują z inwestycji w fabrykę tektur litych

Metsä Board zdecydowała się nie kontynuować inwestycji w fabrykę tektur litych w Kaskinen w Finlandii. Zakończono prace projektowo-inżynieryjne (m.in. wykonanie projektu technicznego, projektu infrastruktury i rozwiązań logistycznych, zebranie ofert na dostawę głównych urządzeń) oraz przeprowadzono analizę finansową przedsięwzięcia, która wykazała, że całkowity koszt planowanej inwestycji był znacznie wyższy niż pierwotnie zakładano, zatem zwrot z zaangażowanego kapitału nie zostałby osiągnięty.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.