Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Avery Dennison inwestuje 60 mln euro w Europie

Avery Dennison inwestuje 60 mln euro w Europie

Korporacja Avery Dennison poinformowała o szczegółach swoich dwóch dużych inwestycji na terenie Europy, których celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych i poprawa wydajności istniejących fabryk, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na oferowane przez firmę materiały do produkcji etykiet i opakowań.

Firma jest w trakcie rozbudowy swoich zakładów w Champ-sur-Drac k. Grenoble we Francji. Ta inwestycja, warta 45 mln euro i zaplanowana na trzy lata, obejmuje powstanie pięciu nowych budynków logistycznych o łącznej powierzchni ponad 8,7 tys. m2, zautomatyzowanego magazynu oraz instalację dodatkowej szybkiej i nowoczesnej maszyny do powlekania klejem topliwym, która ma zostać uruchomiona w 2024 r.

W zakładzie w Luksemburgu, specjalizującym się w produkcji etykiet z wykorzystaniem akrylowych klejów emulsyjnych, firma realizuje projekt o wartości 15 mln euro, którego celem jest przeprojektowanie przepływu operacyjnego i zainstalowanie nowego specjalistycznego rozwiązania do nakładania emulsji. Zgodnie z planem powlekarka ma zostać uruchomiona w 1. kwartale 2023 r.

„Inwestycje we Francji i Luksemburgu, dzięki którym uwolnimy moce wytwórcze w całej naszej europejskiej sieci produkcyjnej, pozwolą nam zaspokoić zarówno obecne, jak i przyszłe zapotrzebowanie klientów na materiały etykietowe. Wzmocnienie obszaru produkcyjnego i dystrybucyjnego przybliży ponadto firmę do pełnego wdrożenia praktyk Przemysłu 4.0 – wszystko dzięki zwiększeniu wydajności, zmniejszeniu kosztów operacyjnych i zapewnieniu pracownikom bezpieczniejszych warunków pracy i możliwość wykonywania bardziej wartościowych zadań” – powiedział Tim Presto, wiceprezes ds. łańcucha dostaw i operacji w regionie EMENA w Avery Dennison.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski start-up Talkin’ Things, specjalizujący się w produkcji tagów RFID, sfinalizował rundę inwestycyjną. Łączna wartość środków, które spółka przeznaczy na skalowanie produkcji i dalszy rozwój, opiewa na 20 mln dol. Inwestorami są: TDJ Venture, hiszpańska firma Prosegur dostarczająca nowe technologie dla branży security, oraz Piotr Dębicki – właściciel i prezes spółki Formika, działającej na europejskim rynku opakowań dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

W dn. 22–23 czerwca 2022 r. w warszawskiej hali Expo XXI odbędzie się kolejna edycja targów PCI Days. To jedyne w Polsce międzynarodowe wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu spotykają się branże farmaceutyczna i kosmetyczna. Targi, nad którymi od początku patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowościami produktowymi, nawiązania i integracji przedstawicieli obydwu sektorów.

Podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca 2022 r.) firma EFI będzie m.in. promowała poszerzone możliwości nowej usługi IQ do zarządzania produkcją, przeznaczonej dla firm zajmujących się drukiem wielkoformatowym. EFI IQ to pakiet aplikacji dostępnych zarówno w chmurze, jak i w wersji mobilnej. Został on opracowany w celu obniżenia kosztów produkcji i zmaksymalizowania wartości inwestycji klientów wykorzystujących maszyny amerykańskiej marki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.