Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Blueprint Live czyli Fujifilm na targach Fespa 2022

Blueprint Live czyli Fujifilm na targach Fespa 2022

Firma Fujifilm poinformowała o intensywnych przygotowaniach do targów Fespa 2022 (Berlin, 31 maja – 3 czerwca). Dla producenta będzie to pierwszy od dwóch lat udział w roli wystawcy na dużej wystawie branżowej (i jednocześnie największa od ponad pięciu lat obecność na targach organizowanych przez stowarzyszenie FESPA). Będzie to także pierwsza okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności wielkoformatowych maszyn z serii Acuity – Prime i Ultra R2.

Producent przygotowuje na swoim stoisku rodzaj wydarzenia opatrzonego tytułem „Blueprint Live”, w którego ramach – oprócz prezentacji nowych maszyn do druku wielkoformatowego – zaplanowano także konferencję prasową (dzień otwarcia targów, godz. 14.00, stoisko Fujifilm), podczas której Fujifilm zaprezentuje swoją wizję dla rodziny maszyn Acuity. Spotkanie to ma także zapowiadać nieanonsowane wcześniej modele drukarek – firma bowiem w Berlinie pokaże w sumie aż sześć ploterów.

Acuity Ultra R2 (wersje 5 m i 3,2 m)

Zapowiedziany w połowie 2021 r. model Acuity Ultra R2 występuje w wersjach – 5 m oraz 3,2 m; obie będą prezentowane na stoisku. Ta nowa platforma wielkoformatowa oferuje równie wysoki poziom jakości i niezawodności, co poprzednia, ale wyróżnia się ogromną liczbą ulepszeń konstrukcyjnych, zarówno w zakresie prostoty obsługi, jak i ogólnej wydajności.

Maszyna R2 występuje w różnych konfiguracjach kolorów z maksymalnie ośmioma kanałami, choć model Acuity Ultra R2 jest standardowo dostępny z konwencjonalnym utwardzaniem UV i może zostać wyposażony w system utwardzania UV LED dla konfiguracji sześciu kolorów i białego. Daje to klientom możliwość wyboru między ultrawysoką wydajnością konwencjonalnego utwardzania UV oraz porównywalnie niższymi kosztami eksploatacji i ograniczonym zużyciem energii utwardzania UV LED.

Chcąc uzupełnić nowy system utwardzania UV LED, firma Fujifilm wprowadziła także Uvijet AU – nowy atrament dla drukarki Acuity Ultra R2, który oferuje równie wyjątkową przyczepność, ale został opracowany specjalnie do utwardzania UV LED. Do konwencjonalnego utwardzania UV nadal jest dostępny atrament Uvijet GS, który obsługuje wysokowydajną konfigurację drukowania z podwójnym zestawem CMYK.

Aby dokładnie zaprezentować zalety każdej technologii utwardzania, na stoisku model 5-metrowy będzie drukował za pomocą konwencjonalnych atramentów UV, natomiast model 3,2-metrowy będzie pracował w trybie utwardzania UV LED.

Acuity Prime 20 i Acuity Prime 30

Model Acuity Prime również został pokazany światu w połowie 2021 r. jak podkreśla producent, ta drukarka z płaskim stołem drukuje z wyjątkowo wysoką jakością na wielu sztywnych i elastycznych nośnikach, oferując dużą wszechstronność i prostotę obsługi w korzystnej cenie, pozwalając uzyskać wspaniały zwrot z inwestycji.

Nowy system atramentów – Uvijet HM – został opracowany w celu zapewnienia bardzo dobrej przyczepności do wielu rozmaitych podłoży a także szerokiej gamy kolorów. Nowa seria atramentów jest zoptymalizowana, aby za każdym razem dostarczać wysokiej jakości żywe obrazy.

Nowy podkład natryskowy jeszcze poprawia przyczepność w przypadku szczególnie trudnych podłoży. Eliminuje to wymóg oddzielnej obróbki wstępnej nośnika przed drukowaniem. Ponadto maszyna oferuje obszar drukowania o wymiarach 2,54 × 1,27 m i obsługuje nośniki o grubości do 51 mm. Równie drobiazgowo potraktowano kwestię prostej obsługi. Konstrukcję cechuje wiele praktycznych korzyści zarówno dla operatorów, jak i serwisantów, które sprawiają, że codzienna obsługa drukarki została maksymalnie uproszczona.

Model Acuity Prime 20 występuje z czterema, pięcioma lub sześcioma kanałami atramentu, natomiast w modelu Acuity Prime 30 można skonfigurować do siedmiu kanałów. Obydwa modele będą prezentowane „na żywo” w czasie całych targów.

„W tych trudnych dla branży czasach firma Fujifilm wprowadza całkowicie nową serię drukarek, które mają określić nowy plan dla wydajności druku wielkoformatowego. Wydarzenie Blueprint Live stanowi najnowszy kamień milowy dla firmy. To moment, gdy zaprezentujemy nowo wypracowaną wizję, mającą na celu dostarczanie firmom poligraficznym najnowszych urządzeń drukujących, zdolnych zaspokoić coraz szybciej zmieniające się potrzeby ich klientów” – powiedział David Burton, dyrektor handlowy w Fujifilm Wide Format Inkjet Systems.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.