Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Feldmuehle wstrzymuje produkcję

Feldmuehle wstrzymuje produkcję

Niemiecki producent papierów specjalistycznych, przeznaczonych dla rynku etykiet i opakowań giętkich – Feldmuehle – poinformował o tymczasowym wstrzymaniu produkcji. Wśród powodów tej decyzji wymieniono sytuację geopolityczną, która cieniem kładzie się na handlu międzynarodowym, poważne niedobory surowców, a także „niemożliwy do zrealizowania” wzrost cen gazu i energii elektrycznej.

Jak dodano w komunikacie, firma dołoży wszelkich starań, aby wesprzeć swoich klientów. Producent podkreślił, że obecna sytuacja rynkowa jest bardzo niestabilna i uniemożliwia obliczenie rzeczywistych kosztów produkcji i dopłaty cenowej, która pozwoliłaby na wznowienie produkcji, jednak nie przestanie monitorować rynku w nadziei na poprawę warunków.

Decyzja ta wywołała niemałe poruszenie w branży, bowiem wpisuje się w obecną sytuację – upadek mitu, że papieru jako materiału opartego na zasobach odnawialnych nigdy nie zabraknie. Okazuje się, że jego obecność na rynku nie wynika tylko z dostępności samego surowca. Zresztą zawirowania związane z podłożami do druku grożą kłopotami całemu przemysłowi poligraficznemu. Z pewnością nauczy nas to oszczędnego posługiwania się papierem i rozważenia, które treści są warte druku, prawdopodobnie też część komunikacji przeniesie się do sfery cyfrowej. Komentatorzy tej decyzji wskazują także na inny problem zagrażający branży drukarskiej – pogarszającą się dostępność płyt offsetowych, spowodowaną niedoborem aluminium.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.