Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Tektura falista bardziej przyjazna środowisku

Tektura falista bardziej przyjazna środowisku

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Najnowsze dane za rok 2021 dotyczące produkcji papieru i tektury oraz ich przetwarzania na opakowania z tektury falistej pochodzą z European Database for Corrugated Board Life Cycle Studies, utworzonej przez FEFCO i CCB (Cepi ContainerBoard).

Metodologia obliczeń CO2 opiera się na procedurach opracowanych przez CEPI (Konfederację Europejskiego Przemysłu Papierniczego) oraz CITPA (Międzynarodową Konfederację Przetwórców Papieru i Tektury w Europie); zostały one poddane niezależnej wzajemnej ocenie przez ifeu – Institute for Energy and Environmental Research Heidelberg GmbH, dodatkowo uznane za zgodne z wymogami protokołu Greenhouse Gas Protocol przez WRI (World Resources Institute).

Opakowania z tektury falistej mają wyjątkowe pozytywne cechy. Bazują na surowcach odnawialnych i są najczęściej przetwarzanym rodzajem opakowań z papieru i tektury. Papier i tektura pochodzące z recyklingu są wykorzystywane do produkcji nowych opakowań z tektury falistej, które średnio w 88% składają się z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wśród najważniejszych pozytywnych cech opakowań z tektury falistej należy wymienić: nieskończone możliwości projektowania (można je łatwo kształtować w celu precyzyjnego dopasowania do chronionych produktów i zaprojektować tak, aby łatwo się składały, gdy nie są już potrzebne); efektywne przechowywanie (dostawcy i sprzedawcy detaliczni mogą jak najlepiej wykorzystać przestrzeń półek, magazynów i ciężarówek, eliminując niepotrzebne kilometry drogowe i emisję CO2); przejrzystość śladu CO2 (FEFCO aktualizuje Europejską bazę danych dla badań cyklu życia tektury falistej co trzy lata); stałe zmniejszanie śladu CO2 (wpływ tektury falistej na emisję dwutlenku węgla zmniejszył się do 491 kg CO2-eq/t. Ślad węglowy uwzględnia emisje i usuwanie kopalnych i biogennych gazów cieplarnianych oraz emisje związane ze zmianą sposobu użytkowania gruntów).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.