Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / „Zero odpadów na składowiska”

„Zero odpadów na składowiska”

Wizyta zespołu UPM Raflatac w Oriflame Products Poland. Na zdjęciu od lewej do prawej: Adam Mularczyk, Anna Niedźwiecka i Konrad Słupecki z Oriflame Products Poland, Juha Virmavirta i Katarzyna Zych-Młynarczyk z UPM Raflatac oraz Viktor Winter z UPM Paper ENA.

Firma kosmetyczna Oriflame Products Poland dołączyła do programu recyklingowego RafCycle firmy UPM Raflatac. RafCycle to program recyklingu odpadów, który umożliwia zamianę zużytych materiałów etykietowych w nowe produkty. To partnerstwo ma pomóc koncernowi Oriflame osiągnąć cel, czyli zminimalizować konieczność wywozu odpadów na składowiska we wszystkich zakładach produkcyjnych.

Odpady z papierów etykietowych są składowane w magazynie do czasu, aż UPM je odbierze i przetworzy na nowe materiały. Katarzyna Zych-Młynarczyk, kierownik ds. sprzedaży UPM Raflatac Poland, wyjaśnia zasady działania programu RafCycle: „Przede wszystkim analizujemy istniejący system zarządzania odpadami u klienta, w tym sposób i częstotliwość odbioru odpadów”.

„UPM Raflatac jest pionierem we wprowadzaniu rozwiązań dotyczących gospodarki odpadami etykietowymi. Liczymy na owocną współpracę z naszymi klientami i użytkownikami końcowymi w celu realizacji planu Zero odpadów na składowiska” – dodaje Juha Virmavirta, dyrektor ds. rozwiązań RafCycle w firmie UPM Raflatac. „Cieszymy się, że dzięki współpracy z koncernem Oriflame program RafCycle wkracza także do branży kosmetycznej. Polska to główny rynek dla firmy UPM Raflatac, przez co jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu nasza współpraca. Dialog między Oriflame i UPM Raflatac przybliżył realizację celów obu firm związanych ze zrównoważonym rozwojem. Mamy nadzieję na kontynuację tej współpracy w celu określenia możliwości dalszych działań”.

„Częścią naszej ogólnej strategii do 2020 roku jest wdrożenie programu Zero odpadów na składowiska we wszystkich zakładach produkcyjnych. Sposób utylizacji odpadów w ramach programu RafCycle jest zgodny z założeniami naszej strategii i przybliża nas do realizacji założonego celu” – twierdzi Anna Niedźwiecka, kierownik działu operacyjnego Oriflame Products Poland.

Oriflame Products Poland to pierwszy zakład Oriflame, który zaczyna realizację tego ambitnego celu. Oddział rozpoczął działalność w Warszawie w 1995 roku, zajmuje 15 tys. metrów kwadratowych i jest jednym z największych zakładów koncernu. Partnerstwo w ramach programu RafCycle juz przyniosło Oriflame korzyści. Na przykład zakład produkcyjny Oriflame Products Poland obniżył swoje koszty związane z zarządzaniem odpadami aż o 18%. Koncern zyskał także prawo do korzystania z logo „RafCycle Partner” w swoich kampaniach marketingowych — to duży atut ze względu na coraz większą świadomość społeczną dotyczącą zrównoważonego rozwoju.

Anna Niedźwiecka z Oriflame dodaje: „To oczywiste, że chcielibyśmy spełniać oczekiwania naszych klientów związane z ochroną środowiska. Oprócz udziału w programie Zero odpadów na składowiska podjęliśmy też decyzję o zakupie energii pozyskiwanej wyłącznie z odnawialnych źródeł. Na rynek wprowadziliśmy także w całości wyprodukowaną z naturalnych i ekologicznych komponentów linię kosmetyków pod nazwą EcoBeauty. Należy podkreślić, że założeniem koncernu Oriflame jest zupełna rezygnacja ze składowania odpadów na wysypiskach śmieci we wszystkich zakładach. Jest to zgodne ze strategią Unii Europejskiej dot. kwestii gospodarki odpadami pod nazwą 5R: Remove, Reduce, Reuse, Recycle and Recover (Usuwać, redukować, ponownie wykorzystywać, recyklingować i odzyskiwać)”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.