Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiany w kierownictwie Heidelberga

Zmiany w kierownictwie Heidelberga

Rada nadzorcza jednogłośnie mianowała na stanowisko dyrektora zarządzającego dra Gerolda Linzbacha, który obejmie stery Heidelberga z dniem 1 września 2012 r. Bernhard Schreier, dyrektor zarządzający w firmie Heidelberg, wraz z końcem br. przestanie pełnić tą funkcję. Nie przedłuży umowy, która wygaśnie w połowie 2013 r. i w ten sposób, po 13 latach sprawowania władzy, zakończy współpracę z firmą.

W ciągu ostatnich miesięcy zostały podjęte decydujące kroki, mające na celu zapewnienie trwałego wzrostu rentowności przedsiębiorstwa. Co więcej, ekspozycja Heidelberga na targach drupa przyniosła najwyższy kwartalny wzrost zamówień od 4 lat. Wzrost przypadł na pierwszy kwartał roku obliczeniowy 2012/2013. Rada nadzorcza wraz z Bernhardem Schreierem uznała, że jest to właściwy moment, aby dokonać zmian na szczycie firmy. Rada nadzorcza jednogłośnie mianowała na stanowisko dyrektora zarządzającego dr-a Gerolda Linzbacha, który obejmie stery Heidelberga z dniem 1 września 2012 r. Schreier zapewnia, że zmiany będą zachodziły gładko oraz że będzie im asystował do końca.

 

„Chciałbym podziękować Bernhardowi Schreierowi za jego osiągnięcia dla Heidelberga. W trakcie swojej trwającej w sumie 37 lat kariery zawodowej - z czego 13 lat był dyrektorem zarządzającym- udało mu się przeprowadzić firmę przez dwa globalne kryzysy gospodarcze i strukturalne w branży poligraficznej. Szczególne były jego zasługi w bardzo trudnych czasach, w trakcie transformacji Heidelberga z tradycyjnego producenta maszyn w dostawcę rozwiązań i usług druku w branży medialnej. Heidelberg jest liderem na światowym rynku, znanym na całym świecie z najnowocześniejszych technologii i bliskich kontaktów z klientem. Cieszymy się, że to dr Gerold Linzbach, mający międzynarodowe doświadczenie, będzie kontynuował osiąganie strategicznych celów firmy i zapewni jej powrót do rentowności. Dr Linzbach posiada wieloletnią praktykę w zarządzaniu na rynku kapitałowym, co pomoże utorować drogę do pomyślnej przyszłości Heidelberga” – mówi Robert J. Koehler, prezes rady nadzorczej Heidelberga.

 

Dr Gerold Linzbach uzyskał dyplom ukończenia studiów w dziedzinie chemii oraz tytuł doktora w dziedzinie inżynierii chemicznej na Uniwersytecie w Dortmundzie w 1985 r. Karierę zawodową rozpoczął jako kierownik grupy badawczej w placówce Dechema Institute we Frankfurcie. Podjął pracę w firmie McKinsey, gdzie odpowiadał za rozmaite projekty, związane przede wszystkim z przemysłem przetwórczym. W 1991 r. stał się członkiem działu planowania w firmie Hoechst AG, a następnie objął jego kierownictwo. W tym okresie był częścią zespołu „Aufbruch”, który stworzył podwaliny dla nowej struktury tego przedsiębiorstwa. Cztery lata później objął stanowisko dyrektora zarządzającego jednostki biznesowej Trevira GmbH. W 1999 r. dr Linzbach odegrał kluczową rolę w założeniu spółki Aventis oraz objął stanowisko dyrektora zarządzającego i prezesa spółki Celanese Acetate Group z siedzibą w USA, w której pozostał do 2003 r. W latach 2003–2005 był odpowiedzialny za oddział włókien tekstylnych w firmie Invista, także w USA.

 

W dniu 1 marca 2005 r. Linzbach został mianowany prezesem i dyrektorem zarządzającym firmy Symrise AG, którą z powodzeniem wprowadził na giełdę pod koniec 2006 r. a w marcu 2007 r. włączył ją w skład niemieckiego indeksu giełdowego MDAX (Mid-Cap-DAX). Dr Linzbach opuścił tę firmę z powodów osobistych pod koniec czerwca 2009 r. Następnie został mianowany dyrektorem generalnym i członkiem zarządu spółki D+S Europe i jej następnych spółek w Hamburgu. Od września br. dr Gerold Linzbach stanie na czele firmy Heidelberg.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.