Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowy wymiar druku 3D

Firma Mimaki wprowadza na rynek przezroczysty atrament o nazwie Pure Clear Ink MH-110PCL, przeznaczony do użytku z pełnokolorową drukarką 3D firmy Mimaki – 3DUJ-553, która do utwardzania wykorzystuje technologię UV. Jak podaje producent, nowy materiał powstał z myślą o projektantach, którzy dzięki jego użyciu będą mogli uzyskać „lepsze niż kiedykolwiek”, czyli dokładniejsze i bardziej ekspresyjne modele trójwymiarowe.

Brytyjczycy rozwijają biznes z nowym ploterem do gadżetów

Mała rodzinna firma Holdall & Co., mająca siedzibę w Northamptonshire, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości galanterii skórzanej i upominków, zainstalowała w ostatnim czasie w ploter LED UV Mutoh XpertJet 461UF. Inwestycja stanowi odpowiedź na potrzeby klientów zainteresowanych realizacją kolorowych i coraz bardziej złożonych nadruków.

Inwestycja z myślą o pasażerach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej

Inwestycje firm spoza branży poligraficznej w sprzęt do drukowania mają na celu swobodną i szybką reakcję na zmiany, jakie zachodzą w danym przedsiębiorstwie. Amagraf, dostawca maszyn drukujących i materiałów dla drukarń, realizuje również tego typu wdrożenia. Przykładem jest instalacja zrealizowana w Przedsiębiorstwie Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu. Firma Contrakt, dostarczająca do przedsiębiorstwa systemy integrujące biuro, nawiązała współpracę z Amagrafem w zakresie dostarczenia tu dwugłowicowych ploterów Mutoh 1682SR.

Nowe atramenty do drukarek etykietowych

Firma DTM Print poszerzyła portfolio o nowe atramenty przeznaczone do druku etykiet na urządzeniach z serii LX-Series LX600e, LX610e Pro i LX910e marki Primera. Pojedyncze trójkolorowe wkłady atramentowe CMY+ Ultra Black są już dostępne w regionie EMEA.

Oprogramowanie dla offsetowej techniki druku

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty SolidTune – oprogramowania przeznaczonego do wytwarzaniu różnych produktów (m.in. opakowań) w technice offsetowej. Jego zastosowanie ma pozwolić na redukcję zużycia farby oraz zwiększyć wydajność działań na etapie prepress, poprawić jakość reprodukcji, a także zredukować ilość odpadów generowanych podczas drukowania.

Avery Dennison i Mactac na wspólnym stoisku na Fespie

Podczas tegorocznych targów Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.) firmy Avery Dennison i Mactac na wspólnej ekspozycji zaprezentują nowoczesne, zrównoważone, podatne na formowanie folie do oklejania przeznaczone do zadruku cyfrowego, laminaty, innowacyjne folie ochronne; folie okienne; teksturowane folie ścienne i inne materiały do dekoracji wnętrz.

Wydrukujmy nową, lepszą wersję domu

Robimy, co w naszej mocy, aby najważniejsze dla nas miejsce – własny dom – było przytulnym schronieniem. Zwłaszcza gdy przychodzi nam spędzać w nim więcej czasu, odkrywamy dom na nowo, nierzadko chcąc coś w nim zmienić. Innowacyjna technologia bezpośredniego druku na tekstyliach MAX firmy Kornit, którą wykorzystuje system Presto MAX, pozwala na dokonanie prostej i bezstresowej metamorfozy wnętrza na żądanie.

Informacja reklamowa

Superwytrzymały stop do druku 3D

GRX-810 to nowy stop metalowy opracowany przez NASA, który ma być wykorzystywany w druku 3D. Jest on w stanie wytrzymać temperaturę powyżej 1090°C i wykazuje się dużą plastycznością. Jak czytamy na portalu komputerswiat.pl, celem prac badawczych było wynalezienie materiału o wysokiej odporności, który byłby przystosowany do trudnych warunków panujących w kosmosie. W efekcie powstał stop, który będzie używany w przemyśle lotniczym. Jakie ma właściwości?

Nowe folie metaliczne do etykiet IML

Firma Taghleef Industries poszerzyła rodzinę produktów Titanium o dwie dodatkowe folie metaliczne przeznaczone do etykietowania w formie (in-mould). Producent podkreśla takie ich zalety jak atrakcyjne dla oka jasne wykończenie, szeroki wybór możliwych wykończeń (od wyglądu „bez etykiety” po skórkę pomarańczową, satynowy lub błyszczący efekt i metaliczny połysk).

Innowacyjna w skali świata inwestycja uruchomiona w Płocku

W zakładzie Innovia Films w Płocku w dn. 4 maja 2022 r. została uruchomiona pierwsza na świecie linia produkcyjna o szerokości 6 m, w pełni zaprojektowana i przygotowana specjalnie do produkcji folii termokurczliwej na bazie poliolefin o niskiej gęstości, przeznaczonej do wytwarzania etykiet termokurczliwych. Celem inwestycji wartej 23 mln euro jest zwiększenie w Polsce dostępności pływającej folii poliolefinowej, której – jak podkreśla producent – wydajność i proekologiczne właściwości mają pomóc firmom w realizacji celów środowiskowych związanych z recyklingiem opakowań i gospodarką o obiegu zamkniętym.

Z ostatniej chwili

Polski start-up Talkin’ Things, specjalizujący się w produkcji tagów RFID, sfinalizował rundę inwestycyjną. Łączna wartość środków, które spółka przeznaczy na skalowanie produkcji i dalszy rozwój, opiewa na 20 mln dol. Inwestorami są: TDJ Venture, hiszpańska firma Prosegur dostarczająca nowe technologie dla branży security, oraz Piotr Dębicki – właściciel i prezes spółki Formika, działającej na europejskim rynku opakowań dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

W dn. 22–23 czerwca 2022 r. w warszawskiej hali Expo XXI odbędzie się kolejna edycja targów PCI Days. To jedyne w Polsce międzynarodowe wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu spotykają się branże farmaceutyczna i kosmetyczna. Targi, nad którymi od początku patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowościami produktowymi, nawiązania i integracji przedstawicieli obydwu sektorów.

Podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca 2022 r.) firma EFI będzie m.in. promowała poszerzone możliwości nowej usługi IQ do zarządzania produkcją, przeznaczonej dla firm zajmujących się drukiem wielkoformatowym. EFI IQ to pakiet aplikacji dostępnych zarówno w chmurze, jak i w wersji mobilnej. Został on opracowany w celu obniżenia kosztów produkcji i zmaksymalizowania wartości inwestycji klientów wykorzystujących maszyny amerykańskiej marki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.