Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Agfa Expert Loader do automatyzacji procesów prepress

Agfa Expert Loader do automatyzacji procesów prepress

Użytkownikom systemów CtP z serii Avalon N8 firma Agfa proponuje kilka rozwiązań usprawniających produkcję form drukowych, m.in. jedno- i wielokasetowe podajniki płyt. Dla najszybszego modelu Avalon N8-90 belgijski producent wprowadził jeszcze jedną opcję – Expert Loader. Ten kompaktowy, paletowy system, mieszczący 1200 płyt w formacie B1, pozwala na ich automatyczne ładowanie z prędkością do 70 szt./godz. bez konieczności ingerowania przez operatora w cały proces.

System Expert Loader jest dostępny w dwóch wersjach – Expert Loader Fix i Expert Loader Var. W obu przypadkach jego pojemność wynosi 1200 płyt w formacie od 740 × 605 do 1165 × 950 i grubości mieszczącej się w przedziale 0,24–0,4 mm. Wersja Fix może obsługiwać dwa wcześniej zdefiniowane w systemie formaty płyt i może być opcjonalnie rozbudowana o jedną kasetę mieszczącą dodatkowych 100 płyt.

Wersja Var jest bardziej zaawansowana. Wyposażono ją w moduł automatycznego wykrywania formatu, oraz umożliwiono jej rozbudowę o jedną lub dwie kasety podawcze (każda o pojemności 100 płyt), a także jednostkę pozwalającą na wdrożenie drugiej palety z 1200 płytami.

Podawanie płyt odbywa się przy pomocy specjalnych ssawek – od strony pokrytej emulsją – pod kontrolą systemu wykrywania podwójnej płyty. Przekładki ochronne są automatycznie usuwane i umieszczane w wózku. Expert Loader umożliwia ładowanie płyt bezpośrednio z palety do naświetlarki CtP. Jedyna czynność, jaką musi wykonać operator, to wprowadzenie palety do wnętrza urządzenia. We właściwym pozycjonowaniu palety pomaga system laserowych linii. Operator steruje całym procesem przy pomocy panelu dotykowego.
System Expert Loader został zaprojektowany z myślą o naświetlarce pełnoformatowej Avalon N8-90. Urządzenie jest wyposażone w głowice naświetlające GLV i jest dostępne w trzech wersjach prędkości: E, S i XT. Avalon N8-90 – podobnie jak pozostałe modele z rodziny Avalon N8 – współpracuje ze wszystkimi termoczułymi płytami offsetowymi firmy Agfa. Belgijski producent rekomenduje stosowanie w tym przypadku wprowadzonych niedawno na rynek pozytywowych płyt Energy Elite Eco niewymagających wypalania. Pozwalają one uzyskać nakład do 600 tys. odbitek.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.