Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Optymalizacja produkcji w dziale prepress i w drukarni

Optymalizacja produkcji w dziale prepress i w drukarni

Firma XSYS poszerzyła portfolio o Flexo Solution Finder – narzędzie online, którego zadaniem jest pomoc drukarniom, działom prepress i przygotowalniom fleksograficznym w zoptymalizowaniu produkcji i osiągnięciu większej całkowitej efektywności wyposażenia (OEE).

Nowe rozwiązanie XSYS, dostosowane do potrzeb każdego segmentu rynku, pokieruje użytkowników do uzyskania optymalnej płyty drukowej lub kombinacji płyt, urządzeń i oprogramowania do kontroli rastrowania powierzchni przy użyciu rozwiązań z oferty producenta. Narzędzie w kilku prostych krokach prowadzi użytkowników do celu. Najpierw wybierają oni jeden (lub więcej) interesujący ich segment: opakowania giętkie, etykiety i znaczniki, przeddruk na tekturze falistej lub druk na tekturze falistej, a następnie określają się jako drukarnia (z urządzeniami do produkcji własnych płyt lub bez nich) albo jako naświetlarnia/sklep branżowy. Kolejnym krokiem jest wybór rodzaju farby, a następnie podłoża i konkretnych oczekiwań (koszty, jakość druku, wydajność czy zrównoważony rozwój, także bezpieczeństwo i higiena pracy).

Flexo Solution Finder pomaga klientom uniknąć wielu typowych problemów – np. pęcznienia płyt, nadmiernego transferu farby lub niewyraźnych krawędzi, zbyt długich przestojów maszyn lub nadmiernej ilości odpadów wynikających z zabrudzenia punktów rastrowych; narzędzie zawiera też odpowiedzi na takie pytania jak zminimalizować stopień skomplikowania całego procesu, poprawić jego ekologiczność dzięki wyeliminowaniu rozpuszczalników, jak ograniczyć ilość odpadów po farbach i płytach, poprawić wydajność i produktywność, i wiele innych. Jeśli dany problem wymaga bardziej szczegółowej analizy, użytkownik może poprzez platformę Flexo Solutions Finder zadać specjalistom XSYS konkretne pytania techniczne.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.