Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / SOMA zaprezentowała nowości podczas webinaru

SOMA zaprezentowała nowości podczas webinaru

Firma SOMA, czeski producent maszyn fleksograficznych, bobiniarek i laminatorów, podczas webinaru, który odbył się 9 lipca br., zaprezentowała nowości ze swojego portfolio, które planowała wprowadzić na rynek w czasie targów drupa. W centrum uwagi znalazła się nowa generacja maszyny fleksograficznej Optima² CI, wyposażona w pakiet inteligentnych funkcji, w tym automatyczny system montowania płyt S-Mount. Pokazano także nową bobiniarkę Pluto.

Jak zapewnia SOMA, pakiet inteligentnych funkcji przyczynia się do osiągnięcia najwyższej jakości druku, lepszej komunikacji, a przede wszystkim pomaga zapewnić szybkie i łatwe przełączanie między zadaniami, jednocześnie minimalizując błędy operatora. Wśród nowych funkcji znalazł się automatyczny system montowania płyt S-Mount, zapewniający pełną precyzję tego procesu – dzięki niemu niemal wyeliminowany został czas przestoju prasy spowodowanego nieprawidłowym montażem płyt. Kolejną funkcją jest system ARUN do automatycznego ustawiania zadań, który łączy w sobie zalety montera płyt z w pełni zautomatyzowanym urządzeniem do pomiarów topografii płyt i rejestrów. System Advanced Bounce Control wraz z Intelligent Job Tuning minimalizuje „odbicie” przy dużych prędkościach drukowania z wykorzystaniem tulei HD czy druku rozszerzonym gamutem barwnym. Warto wspomnieć także o funkcji Zero Meter, która pozwala osiągnąć niemal zerowy poziom ilości odpadów. Inteligentne dostrajanie zadań, wykorzystujące specjalnie zaprojektowany algorytm programowy, daje w efekcie bardzo wysoką jakość druku.

Uczestnicy webinaru mieli możliwość zobaczenia w czasie rzeczywistym procesu druku. Była to jednocześnie okazja zaprezentowania niedawno wdrożonej internetowej platformy usług serwisowych w chmurze – za pośrednictwem czterech kamer pokazano, że cały proces (od narządu do druku) odbył się bez wcześniejszego przygotowania. W trakcie demonstracji maszyna zarówno w pierwszym, jak i w drugim zadaniu, osiągnęła prędkość 500 m/min. Webinar SOMA zorganizowała wspólnie z firmami Flint Group i Marvaco, testy obejmowały również rozwiązania tych firm. Celem było m.in. wydrukowanie na foliowym podłożu, przyjaznym dla środowiska, projektu Expanded Gamut Print (EGP) w bardzo wysokiej rozdzielczości – 80 lpcm (203 lpi) HiQ, z rozszerzonym gamutem kolorów (10 kolorów korporacyjnych), przy wykorzystaniu kolorów CMYK, zielonego, fioletowego i białego o wysokim stopniu nieprzezroczystości. Testy pokazały, że SOMA Optima² jest w stanie zapewnić jakość druku zbliżoną do rotograwiury – odwzorować drobne detale, zapewnić wysokie pokrycie bielą, żywe kolory, czterostopniowe czernie, naturalnie wyglądające odcienie skóry; wszystko przy wysokiej prędkości druku.

Podczas webineru czeski producent poinformował, że jesienią planuje przeprowadzenie kolejnych spotkań online przeznaczonych konkretnym rozwiązaniom, ponieważ uważa, że taka droga prezentowania w akcji nowych rozwiązań wykorzystujących inteligentną automatykę zapewnia klientom poznanie ich możliwości. SOMA zaplanowała również konferencję, podczas której zamierza wprowadzić na rynek kolejne nowości ze swojego portfolio; ma się ona odbyć 7 października br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.