Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wydrukujmy nową, lepszą wersję domu

Wydrukujmy nową, lepszą wersję domu

Robimy, co w naszej mocy, aby najważniejsze dla nas miejsce – własny dom – było przytulnym schronieniem. Zwłaszcza gdy przychodzi nam spędzać w nim więcej czasu, odkrywamy dom na nowo, nierzadko chcąc coś w nim zmienić. Innowacyjna technologia bezpośredniego druku na tekstyliach MAX firmy Kornit, którą wykorzystuje system Presto MAX, pozwala na dokonanie prostej i bezstresowej metamorfozy wnętrza na żądanie.

Informacja reklamowa

Zaprojektowanie własnej przestrzeni może być stresującym procesem. A gdyby podejmowanie decyzji dotyczących wystroju mieszkania było znacznie prostsze jedynie dzięki świadomości, że w każdej chwili możemy zmienić zdanie? Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę obowiązujących trendów czy nagłą potrzebę stworzenia domowego biura w czasie pandemii, narzędzia i technologie do wystroju wnętrz mogą i powinny zapewniać elastyczność. Dzięki drukowaniu na żądanie, chcąc zmienić styl pomieszczenia, wcale nie trzeba wyrzucać mebli. Prosta wymiana obić posiadanego wyposażenia załatwi sprawę, nie generując odpadów i kosztów.

Zrób miejsce w domu: ponowne wykorzystuj przedmioty, zamiast trzymać je w schowku

Kolejnym poważnym problemem w domach są niepotrzebne rzeczy. Jak wynika z badań, pozbycie się ich eliminuje około 40% prac domowych i znacznie zwiększa zadowolenie domowników. Konieczność pozbycia się rupieci spotyka się z naszą obawą, że coś, co dziś wydaje się niepotrzebne, jutro stanie się rzeczą niezbędną i dojdziemy do wniosku, że jednak chcemy mieć tę kanapę. W rezultacie z powodu niepotrzebnych mebli tracimy cenną przestrzeń i spokój ducha.

Fot. Kfir Ziv

Aby rozwiązać ten problem, potrzebujemy technologii, która może łatwo przywrócić wszystko, z czego rezygnujemy, i sprawić, że nasz wysiłek emocjonalny związany z pozbywaniem się rupieci stanie się dziecinnie prosty. Technologia druku bezpośredniego na tkaninie na potrzeby wystroju wnętrz pozwala „zapamiętać” każdy wygląd i stworzyć go, gdy tylko zmienimy zdanie.

Ekologiczne budownictwo: zadruk trwałych domowych przedmiotów

Kiedy uda nam się osiągnąć pożądany efekt, chcemy cieszyć się nim jak najdłużej. Obok szybkości i wszechstronności, kluczową rolę odgrywają tu jakość i trwałość, a wszystkie te cechy są nieodłącznymi elementami rozwiązań firmy Kornit – uzyskiwane dzięki niej nadruki są trwałe, mają wysoką odporność na pranie i ścieranie, a w przypadku elementów zewnętrznych także na działanie promieniowania UV. Działanie farb pigmentowych Robusto firmy Kornit, zapewniających żywe kolory wysoką trwałość, potwierdzają liczni dostawcy tkanin ozdobnych na zamówienie, wytwarzanych za pomocą systemu Presto S firmy Kornit do ekologicznej, jednoetapowej produkcji.

Co istotne, wytwarzanie wytrzymalszych tkanin dla domu to także ekologiczny wybór. W przeprowadzonej niedawno ankiecie aż 77% respondentów stwierdziło, że chce żyć bardziej ekologicznie i także we własnych domach stosować tkaniny, które uwzględniają ochronę środowiska.

Technologia wystroju wnętrz firmy Kornit polega na wytwarzaniu każdego elementu na żądanie, co zapobiega powstawaniu odpadów i umożliwia producentom druk tylko tego, co już sprzedali. Ogranicza to wpływ na środowisko i spełnia najwyższe standardy produkcji, która jest neutralna pod względem emisji CO2 i posiada certyfikaty GOTS i ECO PASSPORT. W rezultacie zużywa do 95% mniej wody, 50% mniej farby i 94% mniej energii.

„Wiele wydruków jest drukowanych jednostronnie, co pomaga minimalizować nasze koszty i z powodzeniem sprzedajemy klientom zasłony i pościel, które są naprawdę ekologiczne, co ostatnio staje się coraz ważniejsze, a w przyszłości jeszcze zyska na znaczeniu – mówi Damian Marchlewicz, dyrektor zarządzający firmy SE-DA, polskiego dostawcy tkanin dla hoteli, restauracji i placówek opieki zdrowotnej, którego oferta obejmuje zasłony, rolety, pościel, szlafroki, ręczniki, kapcie i dywaniki łazienkowe. – Poza wysokiej jakości drukiem, ochrona środowiska była jednym z najważniejszych aspektów przy podejmowaniu decyzji”.

Nasz przyszły dom jest na wyciągnięcie ręki

Jest bardziej kreatywny, dostępny, uporządkowany i ekologiczny. Wydrukujmy nową i lepszą wersję życia, ponieważ nigdzie nie będzie nam tak dobrze, jak w domu. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań firmy Kornit do wystroju wnętrz, kliknij TUTAJ.

Odkryj technologię MAX firmy Kornit Digital na targach FESPA w hali 27, stoisko 27-D60.

Kornit Presto MAX

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski start-up Talkin’ Things, specjalizujący się w produkcji tagów RFID, sfinalizował rundę inwestycyjną. Łączna wartość środków, które spółka przeznaczy na skalowanie produkcji i dalszy rozwój, opiewa na 20 mln dol. Inwestorami są: TDJ Venture, hiszpańska firma Prosegur dostarczająca nowe technologie dla branży security, oraz Piotr Dębicki – właściciel i prezes spółki Formika, działającej na europejskim rynku opakowań dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

W dn. 22–23 czerwca 2022 r. w warszawskiej hali Expo XXI odbędzie się kolejna edycja targów PCI Days. To jedyne w Polsce międzynarodowe wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu spotykają się branże farmaceutyczna i kosmetyczna. Targi, nad którymi od początku patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowościami produktowymi, nawiązania i integracji przedstawicieli obydwu sektorów.

Podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca 2022 r.) firma EFI będzie m.in. promowała poszerzone możliwości nowej usługi IQ do zarządzania produkcją, przeznaczonej dla firm zajmujących się drukiem wielkoformatowym. EFI IQ to pakiet aplikacji dostępnych zarówno w chmurze, jak i w wersji mobilnej. Został on opracowany w celu obniżenia kosztów produkcji i zmaksymalizowania wartości inwestycji klientów wykorzystujących maszyny amerykańskiej marki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.