Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zoptymalizowana Optima

Zoptymalizowana Optima

Czeski producent maszyn fleksograficznych SOMA zaprezentował nową generację modelu Optima, średniowstęgowej maszyny do druku krótkich serii owijek, etykiet termokurczliwych, różnego typu saszetek, kubków papierowych i innych opakowań. Nowa Optima jest większa od swojej poprzedniczki, maks. szerokość zadruku wynosi 1050 mm, długość 650 mm. Możliwe jest zainstalowanie systemu ARUN do automatycznego ustawiania zadań, który łączy w sobie zalety montera płyt z w pełni zautomatyzowanym urządzeniem do pomiarów topografii płyt i rejestrów. Nowością jest także nowy system ustawiania ilości odpadów Zero Meter.

W maszynie zamontowano oszczędne kasety farbowe nowej generacji, usprawniono również proces pompowania farby, a tym samym mycia zespołów farbowych, co z kolei pozwala na redukcję zużycia farby i substancji czyszczących.

Dzięki nowej konstrukcji komory raklowej również wymiana rakli i uszczelek jest bardzo prosta i szybka. Maszyna nadal ma osobne strefy załadunku i rozładunku, dzięki czemu dowolnym momencie w zależności od aktualnych potrzeb możliwe jest wdrażanie dodatkowych funkcji, takich jak laminowanie, powlekanie, cięcie wzdłużne lub perforacja. W celu poprawy stabilności procesu zastosowano system Advanced Bounce Control, minimalizujący „odbicie” przy dużych prędkościach drukowania z wykorzystaniem tulei HD czy druku rozszerzonym gamutem barwnym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.