Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Uroczysty jubileusz 15-lecia PIAP

W dn. 20 maja br. w hotelu Młyn Jacka Hotel & SPA w Wadowicach odbył się jubileuszowy Wieczór Branżowy Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, podczas którego członkowie Izby świętowali 15-lecie działalności organizacji branżowej.

Ruszyła rejestracja na wrześniowy Festiwal Marketingu

Już za około 100 dni odbędzie się 14. edycja targów Festiwal Marketingu (warszawska hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.). Podczas wydarzenia w przestrzeni podzielonej na dwa sektory branżowe – reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn – swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – m.in. dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Zwiedzający już teraz mogą bezpłatnie zarejestrować swój udział w targach.

Wizyta studentów w fabryce Koenig and Bauer

W dn. 19–20 maja 2022 r. studenci z Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej pod opieką dr inż. Marty Gajadhur wraz ze studentami Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej pod opieką dr inż. Aleksandry Erdman i mgr Kingi Troczyńskiej gościli w niemieckiej fabryce maszyn drukujących i introligatorskich Koenig and Bauer w Radebeul.

Za nami międzynarodowe targi Plastpol

W dn. 24–27 maja 2022 r. w halach Targów Kielce odbyła się 26. edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Tę jedną z najważniejszych europejskich imprez poświęconych temu sektorowi branży przetwórczej, zajmującą niemal 10 tys. m2 powierzchni wystawienniczej Targów Kielce odwiedziło prawie 400 firm z 26 krajów. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Canon Future Book Forum 2022

Osiąganie zysków przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju było głównym tematem tegorocznego Future Book Forum, odbywającego się z inicjatywy Canon w centrum wystawienniczym Canon Customer Experience Center koło Monachium. Wydawcy, producenci książek, dystrybutorzy oraz dostawcy usług druku z całej Europy spotkali się 4 i 5 maja, aby dyskutować o tym, jak branża wydawnicza może zadbać o swoje przychody, stając się jednocześnie bardziej przyjazną dla środowiska.

Bogaty program dni otwartych w Opolu

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

Dyskusja nt. sytuacji branży wydawniczo-księgarskiej Ukrainy

Podczas Targów Książki w Warszawie (26–29 maja br.) Instytut Goethego wraz z Polską Izbą Książki i Frankfurter Buchmesse w ramach cyklu polsko-niemieckich spotkań branżowych organizują wydarzenie poświęcone sytuacji branży wydawniczo-księgarskiej Ukrainy oraz perspektywom współpracy z rynkami Unii Europejskiej. Spotkanie odbędzie się w piątek 27 maja br. w godz. 15.00–16.55 w PKiN (sala im. H. Sienkiewicza).

Spotkanie dystrybutorów firmy Mark Andy

W dniach 11–12 maja br. w Warszawie odbyło się spotkanie firmy Mark Andy z jej autoryzowanymi dystrybutorami z różnych stron świata (Europy, Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej), połączone z prezentacjami kilku maszyn wąskowstęgowych z jej oferty. Było to drugie w ostatnim czasie wydarzenie typu open house, zorganizowane przez europejski oddział producenta w polskim centrum pokazowym.

XIX odsłona Warsztatów Młodych Edytorów

W dn. 8–10 kwietnia 2022 r. w Rabce-Zdroju miała miejsce kolejna edycja Warsztatów Młodych Edytorów. Tę ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję organizują wymiennie członkowie kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Relację ze spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, znajdą Państwo w czerwcowym wydaniu naszego miesięcznika.

Zbliżają się Targi Książki w Warszawie

Już w dn. 26–29 maja br. na placu Defilad i w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Targi Książki w Warszawie. W tegorocznej edycji tego literackiego wydarzenia, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, weźmie udział ponad 500 wystawców z 13 krajów: Polski, Norwegii, Ukrainy, a także Armenii, Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii, Węgier i Wlk. Brytanii. Z publicznością, na wielu scenach, spotka się blisko 800 twórców, w tym aż 30 autorów z Norwegii, która jest gościem honorowym wydarzenia. Wstęp na targi jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, a część wydarzeń dostępna będzie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.