Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Apogee Suite 8 w drukarni Bagel RotoOffset

Apogee Suite 8 w drukarni Bagel RotoOffset

Jörn Knabe przy naświetlarce Agfa Graphics

Agfa Graphics poinformowała o wdrożeniu zaawansowanego systemu workflow Apogee Suite 8 w niemieckiej drukarni heatsetowej Bagel RotoOffset z Meineweh koło Lipska. System – wyposażony m.in. w dedykowany dla druku zwojowego moduł automatycznej impozycji Impose Web oraz wydajną 64-bitową architekturę – został zoptymalizowany z myślą o wysokonakładowych pracach, realizowanych przez drukarnie zwojowe.

Wspomniana optymalizacja dotyczy zarówno sprzętu, jak i oprogramowania – ze szczególnym uwzględnieniem wirtualizacji, tj. najbardziej efektywnego wykorzystania zainstalowanych w drukarni serwerów. Za sprawne przetwarzanie zleceń w dużej mierze odpowiada z kolei 64-bitowy system operacyjny Windows Server, z dopasowaną do niego wersją oprogramowania Apogee Prepress 8.
Jedną z nowych funkcji, dedykowanych dla drukarń rolowych, jest Web Impose – automatyczna impozycja prac, dopasowana do specyfiki wstęgi papieru. Różni się ona zasadniczo od modułu AutoImpose, stosowanego w systemach Apogee przeznaczonych dla arkuszowych drukarń akcydensowych. Jak podaje Agfa Graphics, z tego opartego na standardzie JDF rozwiązania korzysta już 60% jej klientów, posiadających wbudowany moduł impozycji do druku arkuszowego.
Przy druku zwojowym wbudowana impozycja bazuje na schematach produkcyjnych. Są one dostępne dla wszystkich maszyn zwojowych i uwzględniają pełny zestaw parametrów produkcyjnych w zakresie cięcia i odwijania wstęgi, złamywania i oprawy. Apogee bierze je wszystkie pod uwagę, w automatyczny sposób planując optymalny schemat impozycji.
Mówi Jörn Knabe, menedżer działu prepress w firmie Bagel RotoOffset, który brał udział we wdrożeniu i aktywnie korzysta z systemu Apogee: „Moduł automatycznej impozycji w znaczący sposób ułatwił naszą codzienną pracę. Oprogramowanie Apogee samodzielnie planuje układ prac na wstędze papieru, bazując na schematach produkcyjnych, wcześniej zdefiniowanych dla danej maszyny drukującej”.
Drukarnia Bogo RotoOffset zakupiła pierwszą 96-stronicową maszynę manroland web systems przede wszystkim z myślą o drukowaniu wkładek i dodatków. Ważnym czynnikiem przy podejmowaniu tej inwestycji było rozbudowanie całego systemu prepress z myślą o produkcji „superwielkoformatowej”. Stąd niedawny zakup nowego systemu CtP Agfa Avalon N48, umożliwiającego naświetlanie 48-stronicowych płyt, oraz aktualizacja oprogramowania Apogee do wersji, zawierającej kluczowe funkcje dla zautomatyzowanej, wysokonakładowej produkcji heatsetowej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.