Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowa KBA Rapida w Stec Karton

Nowa KBA Rapida w Stec Karton

W ostatnim czasie w drukarni Stec Karton z Człuchowa rozpoczęła pracę nowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 164-6+L ALV2. Służy ona przede wszystkim do produkcji wielokolorowych opakowań kartonowych, także z opcją uszlachetniania. Inwestycja pozwoliła na znaczące skrócenie czasu realizowanych przez firmę zleceń.

Stec Karton to rodzinna firma z niemal 20-letnim doświadczeniem na rynku opakowań. Rozpoczynała od produkcji standardowych szarych opakowań, obecnie realizuje też wysublimowane zlecenia uwzględniające bogatą kolorystykę i uszlachetnienia, głównie kaszerowanie. Do niedawna część usług związanych z zadrukowywaniem opakowań zlecała na zewnątrz. Obecnie dysponuje własnym zakładem produkcyjnym, wyposażonym w liczne rozwiązania w zakresie prepressu, obróbki finalnej oraz drukowania. Swoich klientów obsługuje kompleksowo, od projektu konstrukcyjnego i graficznego opakowania, poprzez zadruk, kaszerowanie, sztancowanie, wklejanie okienek, po klejenie wielopunktowe.
Dostarczona we wrześniu br. wielkoformatowa KBA Rapida 164-6+L ALV2 pracę rozpoczęła na początku października. Mówi Adam Stec, właściciel przedsiębiorstwa: „Zakup ten wiąże się z wprowadzoną przez nas jakiś czas temu zmianą modelu funkcjonowania na rynku. Wcześniej podzlecaliśmy realizację opakowań firmom zewnętrznym, jednak realia – m.in. konieczność skrócenia cyklu produkcyjnego i większa elastyczność w działaniu – zmusiły nas do zainwestowania we własny park sprzętowy. Obejmuje on m.in. bazujący na płytach bezprocesowych system CtP firmy Kodak, urządzenia introligatorskie i wykańczające takich marek jak Bobst, Kongsberg czy Versor oraz najnowszy nabytek – wielkoformatową maszyną Koenig & Bauer”.
Zakupiona przez człuchowską firmę KBA Rapida 164-6+L ALV2 – jako jedna z nielicznych w Polsce – oferuje powiększony format arkusza: 1640 × 1205 mm. Wyposażona jest w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Posiada pakiet CX pozwalający na zadrukowywanie kartonów o grubości do 1,2 mm oraz tektury falistej o grubości maksymalnej 1,6 mm. Skonfigurowana z myślą o produkcji opakowań, została podniesiona o 420 mm i wyposażona w szereg systemów kontrolno-pomiarowych, w tym m.in. system ErgoTronic ColorControl z funkcją ErgoTronic Lab, tj. pomiaru i sterowania nafarbieniem według priorytetu wartości Lab.
Decydując się na taką konfigurację maszyny, Adam Stec brał pod uwagę przede wszystkim wysokie wymagania klientów: „Obsługujemy liczne firmy z branży mięsnej, rybnej, stolarskiej, farmaceutycznej, AGD, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Ich oczekiwania, głównie względem jakości spowodowały, że postawiliśmy na rozbudowaną linię z sześcioma zespołami drukującymi i lakierem. Wybrany przez nas format B0+ także nie jest przypadkowy ٲ wszystkie maszyny przetwórcze mamy do niego dostosowane. Na maszynie drukujemy prace w formacie nie mniejszym niż B1, w nakładach od 200 sztuk do tych liczonych w tysiącach egzemplarzy”.
Jak zapewnia właściciel firmy, o rozwiązaniu Koenig & Bauer zdecydowało wiele aspektów: „Rozważaliśmy oferty dwóch dostawców, finalnie stawiając na KBA. Zdecydowała o tym z jednej strony wysoka jakość maszyny, którą mieliśmy okazję obejrzeć i przetestować podczas kilku wizyt w zakładach KBA w Radebeul. Z drugiej zaś – profesjonalizm działu handlowego KBA CEE w osobie pana Michała Drożdża, jak też bliskość serwisu firmowego, który znajduje się w Pile. Z perspektywy minionych miesięcy oceniam, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Cały proces przedsprzedażowy, instalacja, szkolenie i obsługa posprzedażowa przebiegły bezproblemowo. Doceniamy fakt, że KBA CEE posiada zespół doświadczonych specjalistów, zarówno w działach sprzedaży, jak i serwisowo-technicznym. Ich wiedza pozwoliła na sprawne wdrożenie maszyny i przeszkolenie obsługujących ją pracowników”.
Inwestycja w maszynę KBA Rapida 164-6+L ALV2 oraz pozostałe rozwiązania w zakresie prepressu i postpressu pozwoliła na diametralne skrócenie czasu realizowanych zleceń: z 7-10 do 3-4 dni. „Weszliśmy dzięki temu na zupełnie inny poziom elastyczności w działaniu. Mając wszystkie urządzenia pod własnym dachem, mogliśmy skrócić czas dostawy zamówionego towaru o 50% – fakt ten bardzo doceniają nasi klienci” – mówi Adam Stec.
Jan Korenc, prezes KBA CEE, dodaje: „Cieszymy się, że właściciel firmy Stec Karton zaufał marce Koenig & Bauer i zdecydował się na zakup wielkoformatowej maszyny KBA Rapida. Dostosowana i skonfigurowana z myślą o realizowanej przez nią produkcji, znakomicie wpisała się w realizowany tu plan inwestycyjny. Mamy nadzieję, że będzie działać bezawaryjnie przez wiele lat, wspierając Stec Karton w dynamicznym rozwoju, ku zadowoleniu polskich i zagranicznych klientów drukarni”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.