Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Sukces studentów podczas VII Targów Packaging Innovations

Sukces studentów podczas VII Targów Packaging Innovations

Energia, świeże pomysły, nieszablonowe podejście do projektowania opakowań. Tak w skrócie można opisać tegoroczną IV edycję Strefy Studenta w ramach VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 9–10 kwietnia 2015 w Warszawie.

Wszystko rozpoczęło się od konkursu, który podzielony był na dwie kategorie „Oceny internautów” oraz „Oceny profesjonalistów”. Na pierwszym etapie przesłane projekty opakowań podlegały ocenie internautów, którzy wskazali najciekawsze ich zdaniem prace. Nagrodą była możliwość zaprezentowania prac podczas VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Na drugim etapie, który rozstrzygnięcie miał pierwszego dnia targów, prace opiniowane były przez niezależne jury – profesjonalistów z branży. Pod uwagę brano m.in. praktyczne zastosowanie opakowań czy innowacyjny pomysł. W wyniku głosowania komisja wyróżniła trzy projekty:
I miejsce: Julia Karwasz – Opakowanie na kredki – piórnik
II miejsce: Paulina Ratajczak – Opakowanie na miskę
III miejsce: Anita Szymankiewicz – crystal beer
Skład komisji:
Jolanta Ziemniak-Ronke – prezes zarządu Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU”
Ewa Woch – wiceprezes firmy Targi w Krakowie sp. z o.o., organizator Targów Packaging Innovations
Wacław Wasiak – dyrektor Polskiej Izby Opakowań
Krzysztof Januszewski – dyrektor Polskiej Izby Fleksografów
Tomasz Janowski – General Manager Ball Trading Poland sp. z o.o.
Od pierwszych minut stoisko studentów budziło bardzo duże zainteresowanie i przez dwa dni było tłumnie odwiedzane. Studenci oprócz samych prototypów opakowań przygotowali dodatkowo materiały, tj. plakaty, ulotki, foldery zawierające szczegółowe informacje na temat projektów i ich konstrukcji. Sami również udzielali szczegółowych informacji wszystkim zainteresowanym osobom.
„Każdego roku studenci zaskakują nas swoimi pomysłami na opakowania. Doceniamy zaangażowanie młodych ludzi, którzy ambitnie podchodzą do realizowanych projektów. Tegoroczni uczestnicy zachwycili nas swoim dojrzałym podejściem i przygotowaniem do targów. Przez dwa dni rzetelnie opowiadali gościom o swoich projektach i prezentowali zastosowanie opakowań” – mówi Ewa Woch. Udział w targach Packaging Innovations to dla młodych projektantów mocny start. To właśnie podczas tego wydarzenia mieli możliwość spotkania i porozmawiania z kluczowymi osobami z branży, którzy chętnie dzielili się opiniami. Jak udowadniają poprzednie edycje, podczas targów studenci zdobywają cenne kontakty, które później owocują propozycjami staży lub nawet pracy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wrocławska spółka technologiczna Scanway Industry we współpracy z ekspertami, praktykami oraz pasjonatami opracowała drugą edycję raportu o sytuacji branży poligraficznej i opakowaniowej w 2022 r. Publikacja skupia się na aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju, a jednym z ważniejszych zagadnień poruszonych przez twórców jest szukanie odpowiedzi na pytanie, gdzie firmy mogą szukać oszczędności.

Francuska firma Data One – jeden z największych na tamtejszym rynku dostawców drukowanych i cyfrowych materiałów marketingowych – jest pierwszym w Europie (i jednym z pierwszych na świecie) użytkowników najnowszej maszyny cyfrowej HP PageWide Advantage 2200 (o jej premierze pisaliśmy TUTAJ). To kolejne rozwiązanie HP w zakładzie w Gaillon (Normandia) – pracują tam już maszyny z rodziny PageWide: modele T250 i T240 HD. Uzupełnienie parku maszynowego ma na celu przyspieszenie ekologicznej transformacji drukarni, a jednocześnie opracowanie nowych produktów i zwiększenie potencjału wzrostu.

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.