Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wirtualna konferencja FuturePrint Virtual Summit dla branży poligraficznej

Wirtualna konferencja FuturePrint Virtual Summit dla branży poligraficznej

Pojawiła się nowa inicjatywa mająca zintegrować branżę i stać się dla niej platformą komunikacyjną, której nadrzędnym celem jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu. Internetowa konferencja FuturePrint Virtual Summit odbędzie się w dniach 2–4 czerwca br. Jak podkreślają jej organizatorzy, wydarzenie to nie jest nastawione na zysk.
W czwartek 30 kwietnia w godzinach 13–14 odbędzie się także webinar poświęcony tematyce wpływu epidemii na rynek druku atramentowego. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny znajdą Państwo TUTAJ.

Inicjatorami i organizatorami czerwcowego FuturePrint Virtual Summit są Frazer Chesterman i Marcus Timson, założyciele FM Future, firmy zajmującej się strategicznym doradztwem i komunikacją marketingową. Przez trzy dni zarejestrowani uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w sesjach i czatach prowadzonych na żywo oraz zapoznać się z wcześniej nagranymi prezentacjami. Tematyka spotkań skupi się na zagadnieniach związanych z drukiem komercyjnym, wielkoformatowym, przemysłowym oraz opakowaniami. Wśród prowadzących znajdą się przedstawiciele firm partnerskich, konsultanci i eksperci w danej dziedzinie technologii druku.

Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie nie ma na celu wykorzystania lub zastąpienia wydarzeń lub targów, które nie mogły się odbyć w 2020 r., dlatego udział w nim jest darmowy i ma opierać się na współpracy. Już teraz inicjatywę wsparło wiele firm, w tym Ricoh Europe, Integration Technology, Kavalan, Meteor Inkjet, Sihl, Sun Chemical, Global Inkjet Systems, Inca Digital, Memjet i Kao Collins. Inne organizacje wspierające to strategiczny partner marketingowy Bespoke i partner marketingu cyfrowego 3B D

„W marcu uruchomiliśmy serię kwietniowych webinarów pod hasłem »Bądź bezpieczny, bądź w kontakcie«, które wzbudziły zaskakujące zainteresowanie. Pomyśleliśmy więc, dlaczego nie rozszerzyć tej serii? Chcemy pogłębić tematykę i w ten sposób pomóc rynkowi połączyć się i uzyskać dostęp do wysokiej jakości informacji dostarczanych przez ekspertów, liderów i innych specjalistów i partnerów z branży – w czasie, gdy wszyscy najbardziej tego potrzebujemy” – powiedział Marcus Timson. Frazer Chesterman dodał: „Koronawirus wywarł ogromny wpływ na wydarzenia na całym świecie. Widzimy, że wielu naszych kolegów z różnych sektorów wykorzystało już technologię wirtualną, aby pomóc utrzymać swoje społeczności razem. Będąc częścią branży poligraficznej od prawie 20 lat, mamy wyjątkową możliwość wykorzystania tych możliwości, aby pomóc osobom związanym z drukiem pozostać w kontakcie i stworzyć im miejsce, gdzie mogliby dzielić się dobrymi pomysłami. I – co ważne, uznaliśmy, że kluczowe znaczenie ma to, aby była to inicjatywa bez barrier finansowych, gwarantująca każdej firmie możliwość udziału”.

„Jako branża musimy się spotykać i taka inicjatywa jest w tym pomocna, gdyż pozwala przewidzieć dalsze kroki w zarządzaniu naszymi przedsiębiorstwami. Rynek przeżywa szok w ciągu ostatnich kilku tygodni i do pewnego stopnia czuję, że wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji starając się zrozumieć, co w tych okolicznościach oznacza potrzeba dalszego rozwoju. Wydarzenie, które odbędzie się na początku czerwca, zapewni nam możliwość spotkania, wymiany opinii, również o najnowszych pomysłach, ale także da szansę dzielenia się niektórymi projektami i innowacjami, nad którymi obecnie pracujemy” – podsumowuje Graham Kennedy z firmy Ricoh Europe, która jest partnerem strategicznym FuturePrint.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.