Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / XXVII Poligraficzne Konfrontacje

XXVII Poligraficzne Konfrontacje

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej zaprasza 22 maja na XXVII Poligraficzne Konfrontacje: „Dotacje na innowacje w poligrafii 2014–2020”, organizowane pod patronatem honorowym Ministra Infrastruktury i Rozwoju. „Świat DRUKU” jest w gronie patronów medialnych imprezy.

Mikro-, średnie i małe przedsiębiorstwa stanowią 99,8% wszystkich firm w Polsce i to właśnie ta grupa przedsiębiorstw może liczyć na znaczące wsparcie ze środków unijnych na lata 2014–2020. Podczas Konfrontacji zostaną zaprezentowane nie tylko najnowsze informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem branży poligraficznej i produkcji opakowań, ale słuchacze dowiedzą się także od strony praktycznej, jak sprostać wysokim wymaganiom nowej perspektywy unijnej.
Współorganizator: Integrator Systemów Poligraficznych Sp. z o.o.
Moderator: Paweł Szarubka
Termin: 22 maja 2014
Miejsce: Sala konferencyjna Fundacji im. Stefana Batorego, Warszawa, ul. Sapieżyńska 10A
Czas trwania: 10:00 – ok. 16:00
Partner naukowy:
Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii WIP PW
Partnerzy XXVII:
BARYCKI Kancelaria Prawno-Patentowa, Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego, D-Print.pl, Foto-Druk Drukarnia Kolorów, Integrator Systemów Poligraficznych Sp. z o.o., Lotos Poligrafia Sp. z o.o., Polska Izba Druku, Prografix Sp. z o.o., Pryzmat Sp.J., Reprograf Sp. z o.o.

Program
- Wsparcie przedsiębiorców w latach 2014-2020 – możliwości pozyskania dofinansowania w nowej perspektywie unijnej
mgr Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju
- Dotacje w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020 – kto z nich skorzysta?
mgr Marcin Łata – dyrektor Departamentu Konkurencyjności i Innowacyjności Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju
- Specjalistyczne i proinnowacyjne usługi doradcze dla MŚP – wykorzystanie doświadczenia krajowego systemu usług
mgr Mariola Misztak-Kowalska, dyrektor Departamentu Rozwoju Instytucji Otoczenia Biznesu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
- Dotacje na innowacje w poligrafii 2014-2020
inż. Paweł Szarubka, dyrektor ds. Funduszy Europejskich w firmie ISP Sp. z o.o. (Reprograf Group).
- Od pomysłu do produkcji – partnerstwo świata nauki i biznesu
dr inż. Sławomir Lisiecki, z-ca dyrektora Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
- Nauka i biznes – współpraca kluczem do sukcesu
prof. nzw. dr hab. inż. Georgij Petriaszwili, kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej
- Patentowanie. Czy to ma sens w poligrafii?
mgr Marcin Krzysztof Barycki, BARYCKI Kancelaria Prawno-Patentowa
- Doświadczenia w pozyskiwaniu dotacji – okiem praktyka
mgr Bartosz Mateja, prezes zarządu Prografix Sp. z o.o.

Po każdym z wykładów (jak i po ich zakończeniu) będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji.
Koszt uczestnictwa: dla jednej osoby (wykłady, materiały, lunch, certyfikat) – 320 zł, dla członków SAIP PW – 240 zł, przy zgłoszeniu (potwierdzonym przez SAIP) do 8 maja – cena promocyjna 270 zł.
Ilość miejsc ograniczona.
Wpłaty (koszt uczestnictwa zgodnie z dniem rejestracji należy uiścić najpóźniej do 16 maja włącznie) przelewem na konto: Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW Warszawa, ul. Konwiktorska 2, Alior Bank, numer konta: 27 2490 0005 0000 4500 3331 8422.
Pełna informacja i Karta zgłoszenia: www.absolwencipoligrafii.org
Osobom zapisanym zostanie wysłana pełna agenda i plan dojazdu ok. 6 dni przed terminem Konfrontacji. Załączona będzie również lista książek, które będzie można zakupić w czasie Konfrontacji. Do dyspozycji 12 odpłatnych (25 zł) miejsc postojowych na parkingu zamkniętym, głównie dla osób spoza Warszawy. Zgłoszenia należy kierować do organizatorów. Opłata uiszczana łącznie z odpłatnością za Konfrontacje.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Stowarzyszenia:
Andrzej Żurkiewicz – azurkiewicz@absolwencipoligrafii.org, mobil: +48 730 191 910
Małgorzata Guraj – mguraj@absolwencipoligrafii.org, mobil: +48 730 008 176
Uczestników Konfrontacji prosimy o zabranie ze sobą wizytówek i rejestrację przed konferencją.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.