Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / XXVIII Poligraficzne Konfrontacje – druga edycja

XXVIII Poligraficzne Konfrontacje – druga edycja

Zainteresowanie tematem XXVIII Poligraficznych Konfrontacji – „Wady papieru arkuszowego a błędy w procesie drukowania offsetowego. Reklamacje papieru” – nie słabnie. Organizatorzy informują zainteresowanych, że druga edycja tej konferencji odbędzie się 13 listopada. Termin zgłoszenia z bonifikatą został przedłużony do 22 października. Potem zapisy będą przyjmowane w trybie normalnym, zgodnie z kalendarzem i warunkami zgłoszeń. „Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych Konfrontacji.

Program
PAPIER CZY DRUK? ROZPOZNAWANIE RODZAJÓW DEFEKTÓW DRUKARSKICH cz. 1 – Janusz Kosiński, Stora Enso Polska Sp. z o.o.
Tematyka wystąpienia będzie obejmowała wybrane problemy występujące w druku offsetowym arkuszowym. Zagadnienia takie jak ścieranie, dublowanie, delaminacja, mottling zostaną omówione pod kątem ich związku z podłożem procesem druku. Podział na źródło problemu, typu „papier lub druk”, będzie stanowić główną oś prezentacji.
PAPIER CZY DRUK? ROZPOZNAWANIE RODZAJÓW DEFEKTÓW DRUKARSKICH cz. 2 – mgr inż. Tomasz Rokicki, Stora Enso Polska Sp. z o.o.
Tematyka wystąpienia – jw.
PAPIER CZY DRUK? ROZPOZNAWANIE RODZAJÓW DEFEKTÓW DRUKARSKICH cz. 3 – prof. nzw. dr hab. inż. Stefan Jakucewicz, Zakład Technologii Poligraficznych IMiP WIP PW
Tematyka wykładu będzie dotyczyć wpływu wilgotności papieru na wady druków (ścinanie, brak pasowania, niemożność zadrukowania) oraz wpływu pylenia na jakość odbitki. Omówione także zostaną utrudnienia spowodowane elektryzowaniem się papieru, a także procedury prowadzące do wyeliminowania lub zmniejszenia wpływu wilgotności, pylenia i elektryzowania się papieru na jakość odbitki.
WADY TRANSPORTOWE – mgr inż. Wojciech Kossek, Paper Consulting & Trade Wojciech Kossek
Omówione zostaną: rodzaje stosowanych środków transportu: morski – statek, lądowy – pociąg, samochód, zasady rozmieszczania ładunków paletowych z papierem oraz katalog wad transportowych, takich jak: uszkodzona rozbita paleta, zdeformowany stos arkuszy, stos papieru przesunięty względem palety, przełożony stos, mokry papier, papier wyschnięty po zamoczeniu, zamoczona paleta, zamoczony papier powlekany, uszkodzenie palet podczas załadunku i rozładunku.
PROCEDURY REKLAMACYJNE – Piotr Lorek
Przedstawiona zostanie procedura postępowania reklamacyjnego, jak również takie zagadnienia jak: zasady ogólne, zgłoszenie reklamacyjne, wzory niezbędnych dokumentów reklamacyjnych, podstawowe aspekty prawne związane z rękojmią i gwarancją, instytucje prawa rękojmi i gwarancji oraz różnice między nimi, reklamacje konsumentów.

Po każdym z wykładów i na zakończenie konfrontacji będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji.
Organizator: Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej Współorganizator: Zakład Technologii Poligraficznych IMiP WIP PW
Moderator: prof. nzw. dr hab. inż. Stefan Jakucewicz
Termin: 13 listopada 2014
Miejsce: Sala konferencyjna Fundacji im. Stefana Batorego, Warszawa, ul. Sapieżyńska 10A
Czas trwania: 10:00 – ok. 16:00
Pełna informacja i Karta zgłoszenia jest dostępna na stronie SAIP PW.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wrocławska spółka technologiczna Scanway Industry we współpracy z ekspertami, praktykami oraz pasjonatami opracowała drugą edycję raportu o sytuacji branży poligraficznej i opakowaniowej w 2022 r. Publikacja skupia się na aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju, a jednym z ważniejszych zagadnień poruszonych przez twórców jest szukanie odpowiedzi na pytanie, gdzie firmy mogą szukać oszczędności.

Francuska firma Data One – jeden z największych na tamtejszym rynku dostawców drukowanych i cyfrowych materiałów marketingowych – jest pierwszym w Europie (i jednym z pierwszych na świecie) użytkowników najnowszej maszyny cyfrowej HP PageWide Advantage 2200 (o jej premierze pisaliśmy TUTAJ). To kolejne rozwiązanie HP w zakładzie w Gaillon (Normandia) – pracują tam już maszyny z rodziny PageWide: modele T250 i T240 HD. Uzupełnienie parku maszynowego ma na celu przyspieszenie ekologicznej transformacji drukarni, a jednocześnie opracowanie nowych produktów i zwiększenie potencjału wzrostu.

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.