Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami 5. edycja targów Warsaw Industry Week

Za nami 5. edycja targów Warsaw Industry Week

Piąta odsłona Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych odbyła się w dn. 8–10 listopada 2021 r. w Ptak Warsaw Expo. Wystawa, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, to największe wydarzenie sektora przemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

W tym roku po raz kolejny swoją ofertę zaprezentowały setki wystawców – producenci i dystrybutorzy z branży maszynowej, oprogramowania dla przemysłu, automatyki i robotyki w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, druku 3D oraz innych rozwiązań dla szeroko pojętego przemysłu, a tysiące klientów branżowych pojawiło się, aby nawiązać cenne kontakty biznesowe, pogłębić swoją wiedzę o rynku i panujących na nim trendach. Przestrzeń wystawienniczą podzielono na strefy: obróbki metali, lakiernictwa, hydrauliki i pneumatyki, spawalnictwa, druku 3D, robotyki i automatyki, narzędzi oprogramowania, technologii laserowych – lasery 4.0 i obróbki drewna.

Targom towarzyszyła bogata oferta konferencji i spotkań branżowych. Konferencja z cyklu „Instrumenty Przemysłu” w tym roku przebiegła pod hasłem „Bliżej do Przemysłu 4.0”. Prelegenci przybliżyli przedsiębiorcom proces wprowadzania nowych rozwiązań do zakładów produkcyjnych, które ułatwiając proces „zielonej i cyfrowej transformacji” przybliżają realizację wizji przemysłu przyszłości. Debata pt. „Wizja kształcenia inżynierów. Kompetencje przyszłości” traktowała o dobrych praktykach w rozwoju kompetencji inżynierów. Wzięli w niej udział przedstawiciele przemysłu, instytucji nauczających, pracownicy i studenci. Konferencja została zorganizowana we współpracy z Wszechnicą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odbyło się również seminarium pt. „Możliwości udziału polskich przedsiębiorców w zamówieniach organizacji międzynarodowej oraz armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce”, nie zabrakło prelekcji przygotowanych przez wystawców takich jak Siemens czy Seam Group.

Więcej informacji na: https://industryweek.pl/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Francuska firma Data One – jeden z największych na tamtejszym rynku dostawców drukowanych i cyfrowych materiałów marketingowych – jest pierwszym w Europie (i jednym z pierwszych na świecie) użytkowników najnowszej maszyny cyfrowej HP PageWide Advantage 2200 (o jej premierze pisaliśmy TUTAJ). To kolejne rozwiązanie HP w zakładzie w Gaillon (Normandia) – pracują tam już maszyny z rodziny PageWide: modele T250 i T240 HD. Uzupełnienie parku maszynowego ma na celu przyspieszenie ekologicznej transformacji drukarni, a jednocześnie opracowanie nowych produktów i zwiększenie potencjału wzrostu.

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.