Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zbliża się termin wirtualnej konferencji FuturePrint Virtual Summit

Zbliża się termin wirtualnej konferencji FuturePrint Virtual Summit

Nowa internetowa inicjatywa mająca zintegrować branżę i stać się dla niej platformą komunikacyjną – konferencja FuturePrint Virtual Summit – odbędzie się w dniach 2–4 czerwca br. Jej nadrzędnym celem jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu. Jak podkreślają jej organizatorzy, wydarzenie to nie jest nastawione na zysk.

Inicjatorami i organizatorami czerwcowego FuturePrint Virtual Summit są Frazer Chesterman i Marcus Timson, założyciele FM Future, firmy zajmującej się strategicznym doradztwem i komunikacją marketingową. Przez trzy dni zarejestrowani uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w sesjach i czatach prowadzonych na żywo oraz zapoznać się z wcześniej nagranymi prezentacjami. Tematyka spotkań skupi się na zagadnieniach związanych z drukiem komercyjnym, wielkoformatowym, przemysłowym oraz opakowaniami. Wśród prowadzących znajdą się przedstawiciele firm partnerskich, konsultanci i eksperci w danej dziedzinie technologii druku.

Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie nie ma na celu wykorzystania lub zastąpienia wydarzeń lub targów, które nie mogły się odbyć w 2020 r., dlatego udział w nim jest darmowy i ma opierać się na współpracy. Inicjatywę wsparło wiele firm, w tym Ricoh Europe, Integration Technology, Kavalan, Meteor Inkjet, Sihl, Sun Chemical, Global Inkjet Systems, Inca Digital, Memjet i Kao Collins. Inne organizacje wspierające to strategiczny partner marketingowy Bespoke i partner marketingu cyfrowego 3B D

„W marcu uruchomiliśmy serię kwietniowych webinarów pod hasłem »Bądź bezpieczny, bądź w kontakcie«, które wzbudziły zaskakujące zainteresowanie. Pomyśleliśmy więc, dlaczego nie rozszerzyć tej serii? Chcemy pogłębić tematykę i w ten sposób pomóc rynkowi połączyć się i uzyskać dostęp do wysokiej jakości informacji dostarczanych przez ekspertów, liderów i innych specjalistów i partnerów z branży – w czasie, gdy wszyscy najbardziej tego potrzebujemy. Zaskoczył nas bardzo szeroki, pozytywny oddźwięk i to, jak wielu uznanych specjalistów wyraziło chęć zaangażowania się w ten projekt. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do tego, aby branża mogła się spotkać, dzielić wiedzą i pozostawać w kontakcie z kolegami i współpracownikami w tym trudnym okresie” – powiedział Marcus Timson. Frazer Chesterman dodał: „Koronawirus wywarł ogromny wpływ na wydarzenia na całym świecie. Widzimy, że wielu naszych kolegów z różnych sektorów wykorzystało już technologię wirtualną, aby pomóc utrzymać swoje społeczności razem. Będąc częścią branży poligraficznej od prawie 20 lat, mamy wyjątkową możliwość wykorzystania tych możliwości, aby pomóc osobom związanym z drukiem pozostać w kontakcie i stworzyć im miejsce, gdzie mogliby dzielić się dobrymi pomysłami. I – co ważne, uznaliśmy, że kluczowe znaczenie ma to, aby była to inicjatywa bez barrier finansowych, gwarantująca każdej firmie możliwość udziału”.

„Jako branża musimy się spotykać i taka inicjatywa jest w tym pomocna, gdyż pozwala przewidzieć dalsze kroki w zarządzaniu naszymi przedsiębiorstwami. Rynek przeżywa szok w ciągu ostatnich kilku tygodni i do pewnego stopnia czuję, że wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji starając się zrozumieć, co w tych okolicznościach oznacza potrzeba dalszego rozwoju. Wydarzenie, które odbędzie się na początku czerwca, zapewni nam możliwość spotkania, wymiany opinii, również o najnowszych pomysłach, ale także da szansę dzielenia się niektórymi projektami i innowacjami, nad którymi obecnie pracujemy” – podsumowuje Graham Kennedy z firmy Ricoh Europe, która jest partnerem strategicznym FuturePrint.

Więcej informacji na stronie https://virtualsummit.futureprint.tech/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do wspólnego udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: przed Państwem niepowtarzalna okazja na zdobycie dwóch wyjątkowych egzemplarzy „Świata DRUKU” (numeru 1/2022 i 4/2022) z autografem utytułowanego sportowca, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, rekordzisty Polski w skoku wzwyż – Artura Partyki!
Zachęcamy wszystkich do udziału w licytacji, by zdobyć te unikatowe numery naszego miesięcznika – nr 1/2022 oraz nr 4/2022 – i wspomóc walkę z sepsą! Aukcje trwają od 18 do 28 stycznia br. do godz. 10.00.
Drodzy Czytelnicy, zagrajcie z nami!
Zespół „Świata DRUKU”

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.