Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Plotery Durst na drupie

Wysyp nowości na stoisku austriacko-włoskiego producenta, firmy Durst, której polskim dostawcą jest Atrium Centrum Ploterowe, mogli zobaczyć odwiedzający tegoroczne targi drupa. Zaprezentowano m.in. 10-pikolitrowe plotery UV z serii Rho P10, najnowszą wersję hybrydowej Omegi, linie Durst Rho 1000.

Rozwiązania firmy Hefter na targach drupa

W Düsseldorfie niemiecka firma Hefter zaprezentowała dwa nowe rozwiązania: falcerkę Hefter mega i kopertownicę Hefter Si5200. Falcerka przeznaczona jest głównie dla drukarń cyfrowych i odpowiada zapotrzebowaniu na mniejsze i tańsze falcerki. Hefter mega, pomimo ciernego sposobu pobierania papieru, całkiem dobrze radzi sobie ze składaniem papieru kredowego, co do tej pory zarezerwowane było tylko dla falcerek z pobieraniem podciśnieniowym.

ABC/Allied Pressroom Products na drupie

Wśród wystawców tegorocznych targów drupa znalazła się firma ABC/Allied Pressroom Products, dostarczająca materiały eksploatacyjne i chemikalia drukarskie z powodzeniem stosowane przez tysiące zakładów poligraficznych. Firma ABC/Allied Pressroom Products promowała wybrane produkty ze swojego bogatego portfolio, dedykowanego przede wszystkim drukarniom offsetowym. Podczas rozmów z klientami jej przedstawiciele zwracali szczególną uwagę na najnowszy bufor Titan Elite Fount.

Spengler pokazał swą ofertę na drupie

Wspomagający procesy druku system Florentil firmy Spengler Electronic AG, którego światowa premiera odbyła się na targach drupa 2008, w minionych czterech latach zyskał uznanie na międzynarodowym rynku poligraficznym, ponieważ ułatwia znacznie zmianę tulei nie spowolniając innych procesów produkcyjnych.

Rynek inkjetu rośnie

Smithers Pira (wcześniej Pira International), autorytet na międzynarodowych rynkach związanych z branżą druku, produkcji opakowań czy papieru, oszacowała, że rynek druku inkjetowego w 2011 roku był wart 33,4 miliarda dolarów, a prognozy na kolejny okres, do 2017 roku, wskazują, że jego wartość wzrośnie do 67,3 mld dolarów.

Inkjetowy zawrót głowy, czyli wielki format Agfa Graphics na targach drupa

Znaczącą część stoiska Agfa Graphics na tegorocznych targach drupa zajęły rozwiązania bazujące na inkjetowej technologii UV, znajdujące zastosowanie zarówno w typowej produkcji przemysłowej, jak też w branży systemów oznaczeń czy displejów. Prawdziwym hitem targów okazał się hybrydowy system :M-Press Leopard, wyposażony w nową opcję automatyzacji pracy. Na stoisku nie zabrakło też wybranych urządzeń reprezentujących dwie rodziny ploterów Agfa Graphics – superwielkoformatowych :Jeti oraz :Anapurna, oferowanych w szerokości od 1,6 do 2,5 m. Obecni w Düsseldorfie przedstawiciele Agfa Graphics sp. z o.o. sfinalizowali podczas targów kolejne kontrakty na dostawę tych urządzeń do polskich klientów.

Rozwiązania Horizon na drupie

W Düsseldorfie swoje najnowsze rozwiązania zaprezentowała firma Horizon International Inc., partner firmy Derya. Wiele z prezentowanych maszyn miało premierę na tegorocznych targach. Stoisko podzielono na strefy tematyczne. W strefie maszyn falcujących pokazano złamywarki pracujące w formatach: B3, A2+, B2+ i B1.

Innowacyjna maszyna Genesis

Na targach drupa zadebiutowała innowacyjna maszyna Genesis francuskiej firmy Impika, o wydajności mieszczącej się pomiędzy oferowaną przez produkcyjną fotokopiarkę a wydajnością drukarki do dużych nakładów. Genesis odpowiada na rosnące potrzeby klientów szukujących rozwiązania zapewniającego wydajność od 300 tys. do 2 mln stron A4 na miesiąc i zajmującego niewiele miejsca. Koncepcja tego urządzenia wpisuje się w trend do zacierania granic między specjalnościami, a także pomiędzy rynkiem wydawniczym i marketingu bezpośredniego.

Brands of Turkey Awards

Podczas targów drupa na terenie CCD Süd wręczono popularne na tureckim rynku poligraficznym nagrody w ramach konkursu na najpopularniejszą markę na tym rynku w 2012 roku. Wśród laureatów znalazły się firmy: Huber, Böttcher, Vulcan i X-Rite. Podwójnie nagrodzono markę Xerox (w kategorii maszyn drukujących cyfrowo i innowacji), Kodak (CtP i płyty offsetowe) i Matkim (chemikalia i najpopularniejszy dostawca).

Nowy Stitchmaster ST 500

Na drupie Heidelberg zaprezentował swoją nową maszynę zbierająco-zszywającą Stitchmaster ST 500, którą charakteryzują m.in. centralny system kontroli, możliwość wielokrotnej, szybkiej zmiany produkowanych formatów oraz połączenia w linii z wieloma rodzajami podajników. Urządzenie powstało z myślą o elastycznej, dochodowej produkcji krótkich oraz długich nakładów, których wysoka jakość jest stale monitorowana.

Z ostatniej chwili

Wrocławska spółka technologiczna Scanway Industry we współpracy z ekspertami, praktykami oraz pasjonatami opracowała drugą edycję raportu o sytuacji branży poligraficznej i opakowaniowej w 2022 r. Publikacja skupia się na aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju, a jednym z ważniejszych zagadnień poruszonych przez twórców jest szukanie odpowiedzi na pytanie, gdzie firmy mogą szukać oszczędności.

Francuska firma Data One – jeden z największych na tamtejszym rynku dostawców drukowanych i cyfrowych materiałów marketingowych – jest pierwszym w Europie (i jednym z pierwszych na świecie) użytkowników najnowszej maszyny cyfrowej HP PageWide Advantage 2200 (o jej premierze pisaliśmy TUTAJ). To kolejne rozwiązanie HP w zakładzie w Gaillon (Normandia) – pracują tam już maszyny z rodziny PageWide: modele T250 i T240 HD. Uzupełnienie parku maszynowego ma na celu przyspieszenie ekologicznej transformacji drukarni, a jednocześnie opracowanie nowych produktów i zwiększenie potencjału wzrostu.

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.