Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Zainteresowanie maszynami zwojowymi Goss

Podczas drupy 2012 podpisano 11 zamówień na zwojowe maszyny offsetowe Goss. Głównym segmentem stoiska firmy był Packaging Theatre – zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się zwłaszcza prezentacje na żywo nowej maszyny zwojowej Goss Sunday Vpak do zadruku tektury falistej, folii czy produkcji aplikacji etykietowych. Demonstrowano również 96-stronicową Goss Sunday 5000, nową kompaktową maszynę do produkcji gazetowej Goss Colorliner CPS oraz Goss Magnum HPS.

Szybki ekosolwentowy Mutoh ValueJet 1638

Ekosolwentowy, 4-kolorowy ploter Mutoh ValueJet 1638, o najpopularniejszej szerokości 1,62 m, najmłodsze dziecko japońskiej myśli technicznej, miał swoją premierę podczas targów drupa 2012.

Premiera drukarki Matan Barak 8Q

Na drupie odbyła się premiera ośmiokolorowej drukarki wielkoformatowej Barak 8Q z technologią UV, którą firma Matan Digital Printers wprowadziła na rynek z okazji 20-lecia swojej działalności. Pracujące z prędkością 353 m2/h urządzenie jest wyposażone w pakiet funkcji zwiększających jej wydajność, m.in. automatyczne drukowanie dwustronne, automatyczny system podawania i odbierania sztywnych materiałów, wykańczanie inline.

X-Rite i Pantone na targach drupa: nowe i udoskonalone rozwiązania w zakresie kontroli kolorystycznej

Firma X-Rite Inc. i należąca do niej spółka Pantone LLC poinformowały, że ich udział w targach drupa 2012 zakończył się dużym sukcesem. Pomimo spadku całkowitej liczby odwiedzających targi (w porównaniu z poprzednią edycją wystawy przed czterema laty), firma X-Rite odnotowała wzrost nawiązanych kontaktów i rozpoczętych projektów wdrożeniowych, a jej nowe rozwiązania i usługi w zakresie kontroli kolorystycznej spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem gości odwiedzających jej stoisko.

Sukces systemu WebToPrint bazującego na technologii PuzzleFlow

Sukces, jaki odnotowała firma Infosystems SA podczas tegorocznej edycji targów drupa, przerósł jej oczekiwania. Prezentowane przez nią rozwiązania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających stoisko tej firmy dlatego, że stanowiły – co podkreśla Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA – unikalną na skalę światową propozycję. Prezentowany przez nią system WebToPrint, oparty na natywnym, pdf'owym systemie przygotowania produkcji PuzzleFlow, okazał się jedyną w swoim rodzaju, kompleksową ofertą w tym zakresie prezentowaną podczas tej światowej wystawy.

GMC Software Technology na stoiskach firm partnerskich

Firma GMC Software Technology, producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji z klientem i zarządzania dokumentami, wykorzystała targi drupa 2012 do promocji swojej platformy GMC Inspire i wchodzących w jej skład rozwiązań. Prezentacje oprogramowania odbywały się na stoiskach producentów cyfrowych maszyn drukujących będących strategicznymi partnerami firmy GMC: Canon/Océ, HP i Xerox. Na stoisku tej ostatniej odbywały się prezentacje platformy Inspire, zintegrowanej z rozwiązaniem firmy locr, umożliwiającym personalizację drukowanych map. Umowa o współpracy między GMC i locr została zaanonsowana właśnie podczas targów drupa 2012.

Security-FX Color-Logic

Firma Color-Logic, producent systemu Process Metallic, podczas targów drupa zaprezentowała nowe rozwiązanie software’owe Security-FX, wykorzystujące srebrny atrament lub metalizowane podłoże do produkcji efektów zabezpieczających.

Sukces firmy Koenig & Bauer na targach drupa 2012

Pełnym sukcesem zakończył się udział firmy Koenig & Bauer w tegorocznych targach w Düsseldorfie. Z efektów targowych zadowoleni są także przedstawiciele firmy KBA CEE, którzy podpisali kolejne umowy na dostawę maszyn arkuszowych, także wielkoformatowych, do klientów z Polski. Dodatkowy optymizm wniosły też informacje o wynikach finansowych KBA za 1. kwartał 2012 – firma odnotowała wzrost sprzedaży o 4%, zaś w segmencie maszyn arkuszowych o 8%. W porównaniu z analogicznym okresem ub.r. portfolio zamówień na nowe maszyny zwiększyło się natomiast aż o 29%.

drupa 2012: Heidelberg zauważa pozytywny impuls dla branży

Podczas tegorocznej edycji targów drupa firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przedstawiła szeroką ofertę produktów i nowości w zakresie przygotowalni, maszyn drukujących i introligatorni, usług serwisowych i konsultingowych oraz materiałów eksploatacyjnych, prezentując kompleksowe rozwiązania dla różnych sektorów rynku poligraficznego.

Sukces manroland sheetfed na drupie

Zaledwie trzy miesiące po zmianie właściciela firmy, wielu klientów z całego świata odwiedziło stoisko manroland sheetfed na tegorocznych targach drupa. Ci, którzy przyjechali na targi, nie byli zawiedzeni. Ponad 10 tysięcy użytkowników maszyn manroland na całym świecie odetchnęło z ulgą, gdy w lutym silny inwestor wykupił arkuszową cześć manrolanda, a na drupie nowo powstała firma udowodniła, że nie tylko przetrwała, ale i utrzymała uznanie klientów za innowacyjność, prezentując wiele nowości dla maszyn z serii Roland 700 i Roland 900.

Z ostatniej chwili

Wrocławska spółka technologiczna Scanway Industry we współpracy z ekspertami, praktykami oraz pasjonatami opracowała drugą edycję raportu o sytuacji branży poligraficznej i opakowaniowej w 2022 r. Publikacja skupia się na aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju, a jednym z ważniejszych zagadnień poruszonych przez twórców jest szukanie odpowiedzi na pytanie, gdzie firmy mogą szukać oszczędności.

Francuska firma Data One – jeden z największych na tamtejszym rynku dostawców drukowanych i cyfrowych materiałów marketingowych – jest pierwszym w Europie (i jednym z pierwszych na świecie) użytkowników najnowszej maszyny cyfrowej HP PageWide Advantage 2200 (o jej premierze pisaliśmy TUTAJ). To kolejne rozwiązanie HP w zakładzie w Gaillon (Normandia) – pracują tam już maszyny z rodziny PageWide: modele T250 i T240 HD. Uzupełnienie parku maszynowego ma na celu przyspieszenie ekologicznej transformacji drukarni, a jednocześnie opracowanie nowych produktów i zwiększenie potencjału wzrostu.

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.