Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

drupa 2012 wyznaczyła trendy w przemyśle poligraficznym

Targi drupa 2012 wyznaczyły kierunki rozwoju dla szeroko rozumianego przemysłu poligraficznego na całym świecie. Najistotniejszym sygnałem płynącym z rynku jest fakt, że druk ma ogromny potencjał, a jego przedstawiciele inwestują ogromne środki w jego i swoją przyszłość. Już w połowie targów wystawcy informowali, że szerokie grono klientów zdecydowało się na podpisanie kontraktów i kolejne instalacje. Tendencja ta utrzymała się do końca trwania imprezy w Düsseldorfie, specjaliści z branży podkreślają zatem chęć wdrażania innowacyjnych rozwiązań bądź koncepcji zorientowanych na rynek druku.

Eksperci Xerox podsumowują tegoroczne targi drupa

Tegoroczna drupa upłynęła pod znakiem cyfry, najczęściej powtarzanym słowem była „szybkość” i „inwestycje”, a najważniejszym wnioskiem okazał się ten, że mimo ekonomicznych zawirowań, niełatwych ostatnich lat i mocnej konkurencji, sektor ma się coraz lepiej i inwestuje w nowe narzędzia. Potwierdzają to eksperci firmy Xerox, która w tym roku zaprezentowała szereg premierowych rozwiązań – od serii maszyn Xerox CiPress 500, CiPress 325, iGen150, Color 550/560, po innowacyjne narzędzia workflow i rozwoju biznesu.

Nowości C.P. Bourg na targach drupa

W Düsseldorfie firma C.P. Bourg, której przedstawicielem na rynku polskim jest Avargraf sp. z o.o., zaprezentowała wiele interesujących nowości. Wśród nich znalazły się m. in. prototyp jednozaciskowej oklejarki BB 3002, wyposażonej w instalację klejową PUR (jej regularna sprzedaż rozpocznie się w końcu br.). Zaprezentowano też nowej generacji oklejarkę Bourg BB3202, która może pracować w jednym ciągu (inline) z całym szeregiem cyfrowych urządzeń drukujących różnych producentów oraz modułami produkcyjnymi C.P. Bourg tworząc linię do oprawy instrukcji obsługi, katalogów czy produkowanych na żądanie foto-książek. Jej szybka, zautomatyzowana obsługa oraz wszechstronność znacznie podnoszą wydajność obsługi krótkich serii i zapewniają elastyczność przy obsłudze niestandardowych zleceń.

Stora Enso po targach drupa 2012

Koncern Stora Enso tradycyjnie już znalazł się wśród wystawców drupa 2012. Poza własnym stoiskiem, które miało charakter informacyjny i służyło do spotkań z klientami z całego świata, firma była obecna ze swoimi rozwiązaniami i materiałami w wielu innych pawilonach. Wielu producentów maszyn offsetowych i cyfrowych korzystało z dostarczonych przez Stora Enso podłoży drukowych podczas targowych prezentacji swojego sprzętu. Dwaj z nich – HP i Xerox – promowali jednocześnie rozwiązania dedykowane dla rynku opakowań, których skandynawski koncern jest współtwórcą. Z myślą o klientach z naszego kraju na firmowym stoisku byli obecni przedstawiciele firmy Stora Enso Polska.

Podsumowanie obecności firmy Canon na targach drupa 2012

Canon wraz Océ, firmą należącą do Canon Group, przygotował największe w swojej historii i czwarte co do wielkości wśród wszystkich targowych stoisko. Podzielono je na cztery strefy: jedna – dla zewnętrznych dostawców druku, druga – dla działów zajmujących się drukiem wewnątrz organizacji, trzecia – przedstawiająca dodatkowe usługi Canona, ostatnia – skupiająca się na obszarach takich jak cross media i druk zdjęć.

Prepressowe nowości Agfa Graphics na targach drupa 2012

Podczas targów drupa 2012 Agfa Graphics zaprezentowała zarówno nowe, jak i sprawdzone już rozwiązania, skierowane na dwa strategiczne dla firmy rynki: cyfrowego prepressu i druku inkjetowego. Z myślą o pierwszym z nich belgijski producent przygotował kilka premier: najnowszą wersję pakietu :Apogee Suite 8.0, z działającą „w chmurze’ usługą :Apogee StoreFront, oprogramowanie :Arkitex Eversify – pozwalające na tworzenie dopasowanych multimedialnych publikacji, dwie naświetlarki gazetowe z serii :Advantage N HS oraz urządzenie czyszcząco-gumujące :Azura CX125 COU dostosowane do wysokonakładowej produkcji z wykorzystaniem płyt :Azura TS.

Kolejne urządzenia z technologią Memjet

Firma Memjet podczas drupy zaprezentowała swoją technologię na stoiskach i w rozwiązaniach swoich partnerów, prowadziła również demonstracje na żywo urządzeń do druku przemysłowego, komercyjnego i biurowego wyposażonych w głowice Memjet. 4 maja na jej stoisku odbywały się również koktajle prasowe, na których przedstawicielom prasy branżowej prezentowano efekty wysokiej jakości, szybkiego i dostępnego dla każdego użytkownika druku kolorowego.

Sappi Printers of the Year

3 maja na targach drupa w Heidelberg VIP-Area odbyła się uroczystość, w czasie której przedstawiciele firmy Sappi Fine Paper Europe wręczyli nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu Sappi Printers of the Year Competition.

KBA Rapida 105 z modułem inkjetowym

Podczas targów drupa na stoisku KBA zadebiutowała nowa, 41-calowa, hybrydowa Rapida 105 – łącząca w sobie technologię offsetową z drukiem cyfrowym, wyposażona w nowy system nanoszenia kodów inline KBA QualiTronic Mark ID. Maszyna miała pięć offsetowych zespołów drukujących i wieżę lakierującą, a pomiędzy nimi moduł inkjetowy wyposażony w dwa systemy do druku informacji personalizowanych oraz różnego typu kodów Delta 105iUV, produkcji Atlantic Zeiser.

Targi drupa 2012 zakończone

7 maja w komunikatach można było przeczytać, że początek targów drupa 2012 okazał się sukcesem – w ciągu pierwszych czterech dni imprezę w Düsseldorfie odwiedziło 95 tysięcy osób z 87 krajów. Nie tylko liczba reprezentowanych państw okazała się wyjątkowo duża – ważne jest, że odwiedzający pochodzili z całego świata; podobnie jak to miało miejsce w 2008 roku – ponad 60% targowych gości przyjechało spoza Niemiec. Zapoznali się oni z ofertą wystawców – których na tegorocznych targach było 1850 i reprezentowali 52 kraje. Podsumowania drupy – już wkrótce.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.