Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Nowości Konica Minolta

Konica Minolta prezentuje w Düsseldorfie urządzenia i rozwiązania, które mają pomóc jej klientom w usprawnieniu produkcji, poprawie jakości i zdobywaniu nowych zleceń. Swoją premierę miał atramentowy system produkcyjny, nowe systemy cyfrowe oraz aplikacje ułatwiające zarządzanie pracą drukarni.

Ricoh: Druk i nie tylko

Na targach drupa 2012 Ricoh skupia się nie tylko na druku – analizuje trendy, które będą miały wpływ na sposób korzystania z usług druku w przyszłości. Według raportu opublikowanego niedawno przez The Economist Intelligence Unit i sponsorowanego przez Ricoh, dostawcy usług druku powinni zwracać uwagę nie tylko na wpływ technologii na ich własną działalność, ale także na to, w jaki sposób technologia zmieni sposób pracy ich klientów. 6 na 10 respondentów badania uważa, że rynki na których działają obecnie, będą się znacznie różnić od rynków z 2020 roku, dlatego też istotne jest, aby dostawcy usług druku byli przygotowani na zmiany spowodowane rozwojem technologii.

Komunikat Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga informuje, że 9 maja 2012 roku na targach drupa w Düsseldorfie rozpocznie się pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, projekt Partnerstwo dla Promocji Polskiej Poligrafii. W trakcie konferencji prasowej, która odbędzie się w tym samym dniu o godzinie 14:00 w Sali numer 8 w południowej części Congress Center Düsseldorf, zaprezentowana zostanie nowa edycja raportu „Rynek poligraficzny w Polsce” autorstwa Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga i KPMG.

Landa Nanographic Printing Show

Podczas drupy zostanie zaprezentowana innowacyjna technologia Landa Nanographic Printing, opracowana przez Benny'ego Landę, twórcę technologii Indigo. Do firmy badawczej Landa Corporation, którą założył izraelski wynalazca, należy ok. 700 patentów związanych z drukiem. Na jej stoisku, o powierzchni prawie 1500 m2, odbędzie się premierowy pokaz cyfrowego inkjetowego nanodruku. 3 maja w drupacube theatre w hali 7A Landa wygłosi prezentację pt. "Print in the Digital Era: How I Learned to Stop Worrying and Love the iPad".

Nowe urządzenia Sitma na drupie

Na tegorocznych targach drupa firma Sitma zaprezentuje szereg nowości. Na swoim stoisku pokaże dwie nowe maszyny insertująco-kopertujące i linię do pakowania wydawnictw w folię. Dodatkowo urządzenia Sitma demonstrowane będą na stoiskach Müller Martini oraz Pitney Bowes. W dniach 7–13 maja na stoisku Sitmy obecny będzie przedstawiciel firmy Norma System z Warszawy, który udzieli szczegółowych informacji na temat eksponowanych maszyn.

GMC zaprezentuje rozwiązania w zakresie komunikacji z klientem i zarządzania dokumentami

GMC Software Technology, producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji z klientem i zarządzania dokumentami, poinformowała o aktywnej obecności na zbliżających się targach drupa. Wspólnie z partnerami sprzętowymi – firmami HP, Océ i Xerox – zaprezentuje zalety swojego najnowszego rozwiązania GMC Inspire. Umożliwia ono generowanie wartości dodanej w procesach komunikacji z klientami, jak też poprawę wydajności operacyjnej przedsiębiorstwa.

Drupowe nowości Infosystems SA

Firma Infosystems SA będzie obecna na targach drupa 2012 na największym wśród wszystkich polskich wystawców stoisku. Pokaże swoje innowacyjne rozwiązania w hali poświęconej zintegrowanym rozwiązaniom informatycznym. Najistotniejszym punktem jej obecności w Düsseldorfie będzie zaprezentowanie innowacyjnego systemu przetwarzania plików graficznych i sterowania produkcją poligraficzną bazującego na technologii PuzzleFlow i PrintManager. Powstał on w wyniku prac, jakie prowadzone były w ostatnich miesiącach w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Krakowie.

Media Center na targach drupa 2012

Na drupie Media Center, wspólnie ze swoim partnerem, firmą Rhapso, przedstawi innowacyjne właściwości znanego systemu Graphisoft MIS. Po raz pierwszy zaprezentuje nowy w ofercie system typu Web2print Printspace oraz Copyspace. Specjalnie dla analityków szykuje się nowa odsłona Spinakera 2.0.

XMPie: przełomowe rozwiązania z obszaru zarządzania komunikacją

Na tegorocznych targach drupa firma XMPie, należąca do Xerox Corp., zaprezentuje swoje najnowsze oprogramowanie, które umożliwia usługodawcom i specjalistom ds. zarządzania marką skuteczne dotarcie do klientów przy użyciu narzędzi z obszaru personalizowanej komunikacji wielokanałowej.

Yellow changes everything – przeddrupowe seminarium Kodaka

Zapowiedź technologii, które w najbliższym czasie zmienią standardy druku, stanowiła przewodnią myśl seminarium zorganizowanego 27 marca br. w Warszawie przez firmę Kodak Polska. Jego głównym celem była prezentacja nowości tego światowego dostawcy, które będzie można zobaczyć podczas tegorocznych targów drupa.

Z ostatniej chwili

Wrocławska spółka technologiczna Scanway Industry we współpracy z ekspertami, praktykami oraz pasjonatami opracowała drugą edycję raportu o sytuacji branży poligraficznej i opakowaniowej w 2022 r. Publikacja skupia się na aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju, a jednym z ważniejszych zagadnień poruszonych przez twórców jest szukanie odpowiedzi na pytanie, gdzie firmy mogą szukać oszczędności.

Francuska firma Data One – jeden z największych na tamtejszym rynku dostawców drukowanych i cyfrowych materiałów marketingowych – jest pierwszym w Europie (i jednym z pierwszych na świecie) użytkowników najnowszej maszyny cyfrowej HP PageWide Advantage 2200 (o jej premierze pisaliśmy TUTAJ). To kolejne rozwiązanie HP w zakładzie w Gaillon (Normandia) – pracują tam już maszyny z rodziny PageWide: modele T250 i T240 HD. Uzupełnienie parku maszynowego ma na celu przyspieszenie ekologicznej transformacji drukarni, a jednocześnie opracowanie nowych produktów i zwiększenie potencjału wzrostu.

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.