Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Rozwiązania Heidelberga na targach drupa

Rozwiązania Heidelberga na targach drupa

Heidelberger Druckmaschinen AG podczas targów drupa 2020, które odbędą się w dniach 16–26 czerwca 2020 r. w Düsseldorfie, zaprezentuje swoją wiedzę i doświadczenie pod hasłem „Rozwiń swój potencjał”. Główny nacisk zostanie położony na potrzeby klientów oraz optymalny rozwój i wykorzystanie ich potencjału biznesowego dzięki najnowszym technologiom, innowacyjnym rozwiązaniom i nowym modelom biznesowym. Mając na względzie kluczowe czynniki, takie jak optymalizacja procesów i produktywność, Heidelberg przedstawi kolejny poziom inteligentnej drukarni – Smart Print Shop.

„Na targach drupa 2020 Heidelberg skoncentruje się na rosnącej złożoności pracy maszyn drukujących przy jednoczesnym zwiększaniu się wymagań dotyczących kwalifikacji operatora i poprawy wydajności. Zwiększenie prędkości samej maszyny drukującej, procesy wspierane przez oprogramowanie, inteligentne wskazówki dla operatora i autonomiczne procesy w ramach zintegrowanego systemu rozwiązań – lub, jak my to nazywamy, »Smart Print Shop« – będą miały coraz większe znaczenie w kontekście konkurencyjności drukarni”, wyjaśnia prof. dr Ulrich Hermann, członek zarządu odpowiedzialny za rozwiązania Lifecycle Solutions i rozwiązania cyfrowe w firmie Heidelberg. „Heidelberg dostarcza nie tylko odpowiednie technologie, poczynając od sprzętu po oprogramowanie oraz materiały eksploatacyjne, ale także usługi mające na celu zwiększenie wydajności całego systemu produkcyjnego naszych klientów. Poprzez nowe usługi takie jak Subskrypcja Heidelberga, nie tylko zapewniamy optymalną technologię, ale także dbamy o dostępną wydajność drukarń naszych klientów. Daje to pewność, jeśli chodzi o planowanie i daje drukarniom swobodę, której potrzebują, aby poświęcić więcej wysiłku na rozwijanie swojego rynku i wprowadzanie innowacji w swojej ofercie”.

Smart Print Shop: łatwy w użyciu i wysoce produktywny

Wzrasta uprzemysłowienie drukarń, a wraz z nim zapotrzebowanie na coraz lepiej zintegrowane i kontrolowane cyfrowo procesy począwszy od projektów, poprzez produkcję, aż po dostawę do końcowego odbiorcy. Rosnąca liczba zamówień musi zostać zrealizowana w możliwie najkrótszym czasie. Ponadto branża poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy poradzą sobie z rosnącymi wyzwaniami. Cyfryzacja funkcjonowania drukarń i samych procesów oferuje tutaj daleko idący potencjał produktywności. Podczas targów drupa 2016 Heidelberg zaprezentował koncepcję nowoczesnej drukarni Smart Print Shop i innowacyjną filozofię działania Push to Stop. Dzięki dalszej automatyzacji i wielu inteligentnym asystentom osiągną one nowy poziom na targach drupa 2020. Nowa generacja drupa 2020 maszyn Speedmaster oraz system Prinect otworzą nowy wymiar w zakresie oszczędności i konkurencyjności w zakresie druku offsetowego.

Najbardziej inteligentne i najbardziej zautomatyzowane Speedmastery wszechczasów

Nowa generacja Speedmaster drupa 2020 wejdzie do produkcji z prawie wszystkimi modelami maszyn już w kwietniu 2020 roku. Wszystkie modele Speedmaster drupa 2020, zarówno w małym, średnim, jak i dużym formacie, będą standardowo wyposażone w nową funkcjonalność Push to Stop i zyskają połączenie z usługami w chmurze. Umożliwi to wszystkim grupom klientów cieszenie się stale rosnącą gamą rozwiązań opartych na chmurze, a także korzystanie z przyszłych rozwiązań.

„Te zintegrowane środki umożliwią naszym klientom zrobienie kolejnego kroku na targach drupa 2020 w kierunku znacznie wyższej wydajności i niezawodności procesów. Nasze prognozy podczas targów drupa 2016, że branża podwoi swoją produktywność do roku 2026 ma szansę się spełnić, a kluczem do tego jest Push to Stop”, wyjaśnia Rainer Wolf, szef działu maszyn offsetowych w Heidelbergu. „Podczas targów drupa 2020 zaprezentujemy wszelkiego rodzaju innowacje techniczne, które pomogą rozwiązać konkretne problemy z jakimi spotykają się nasi klienci i wypełnić luki w automatyzacji całego łańcucha procesów. Interesujące innowacje w dziedzinie inteligentnych systemów wspomagających i sztucznej inteligencji będą imponującym pokazem tego, co jest już możliwe dzisiaj i dokąd zaprowadzi rozwój w nadchodzących latach. Myślimy nie tylko o maszynie drukującej, ale idziemy dalej, na przykład w obszar logistyki płyt drukowych”.

Premiera: „Plate to Unit” – w pełni automatyczna logistyka płyt drukowych zmniejsza obciążenie operatora i zapewnia większą niezawodność procesu

Podczas targów drupa 2020 Heidelberg zaprezentuje rozwiązanie będące kolejnym kamieniem milowym w arkuszowym drukowaniu offsetowym: w pełni automatyczną logistykę płyt drukowych. Płyty drukowe są w pełni automatycznie dostarczane w prawidłowej kolejności do zespołów drukujących, a płyty zużyte są usuwane. To jedyny sposób na osiągnięcie niezmiennie wysokiej wydajności przy mniejszych zleceniach. Oprócz zmniejszenia obciążenia operatora, zwiększona jest niezawodność procesu, ponieważ uszkodzenia przy operowaniu płytami są systematycznie minimalizowane. Zwiększa to niezawodność wymiany płyt i zmniejsza ryzyko zadrapań na płycie powodujących wzrost ilości makulatury. „Nie ma sensu zwiększanie prędkości maszyny drukującej”, wyjaśnia Rainer Wolf. „To byłoby jak utknięcie w korku i oczekiwanie, że szybszy samochód rozwiąże problem. Zoptymalizowane, skoordynowane całościowo procesy są znacznie bardziej efektywnym sposobem na zwiększenie produktywności w dłuższej perspektywie – rozwiązują zatory i zapewniają ciągłą planową wydajność na najwyższym poziomie. Właśnie na tym się skupiamy.”

drupa 2020 w dwóch lokalizacjach

Na targach drupa 2020 Heidelberg zaprezentuje pełne portfolio innowacji, które mają zainspirować drukarnie akcydensowe, opakowaniowe i etykietowe do rozwijania ich potencjału, zarówno w dużych firmach, jak i mniejszych drukarniach. W Düsseldorfie będzie można zobaczyć cyfrową transformację branży poligraficznej ze zintegrowanymi rozwiązaniami aż po ekosystem Heidelberga. Równolegle, w Wiesloch-Walldorf będzie można zobaczyć kolejną generację nowoczesnej drukarni – Smart Print Shop oraz zapoznać się z obszernym portfolio produktów i zastosowań.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do wspólnego udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: przed Państwem niepowtarzalna okazja na zdobycie dwóch wyjątkowych egzemplarzy „Świata DRUKU” (numeru 1/2022 i 4/2022) z autografem utytułowanego sportowca, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, rekordzisty Polski w skoku wzwyż – Artura Partyki!
Zachęcamy wszystkich do udziału w licytacji, by zdobyć te unikatowe numery naszego miesięcznika – nr 1/2022 oraz nr 4/2022 – i wspomóc walkę z sepsą! Aukcje trwają od 18 do 28 stycznia br. do godz. 10.00.
Drodzy Czytelnicy, zagrajcie z nami!
Zespół „Świata DRUKU”

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.