Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Poznaliśmy nominacje w konkursie Grand Prix Złotego Gryfa 2023

Rozstrzygnięcie konkursu Grand Prix Złotego Gryfa 2023 nastąpi już 28 listopada. W wyniku intensywnych obrad jury wyłoniło listę nominowanych prac w czternastu kategoriach. Znajdą ją Państwo poniżej.
Przy tej okazji miło nam poinformować, że o tę prestiżową statuetkę po raz kolejny walczy także jedno z wydań „Świata DRUKU” – nominację w kategorii Czasopismo wielobarwne otrzymał jubileuszowy numer naszego miesięcznika (3/2023).

Poznaliśmy zwycięzców XXII Rankingu Drukarń Dziełowych

W czwartek 26 października 2023 r. poznaliśmy wyniki Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych 2022/2023. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się tradycyjnie pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Podobnie jak w latach poprzednich, rywalizacja przebiegała w dwóch etapach: „Wydawcy wybierają drukarnie” i „Drukarnia dziełowa roku” .

Laureaci rankingu drukarń Magazynu Literackiego „KSIĄŻKI”

Tradycyjnie jesienią redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ogłasza wyniki rankingu najlepszych w Polsce drukarń dziełowych. Uroczyste wręczenie dyplomów – już po raz 18. – odbyło się podczas 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. W tej rywalizacji to wydawcy oceniają współpracę z rodzimymi zakładami drukarskimi.

„Spragnieni opakowań” – finał konkursu Model Young Package

Podczas gali finałowej 4 października 2023 roku w Pradze poznaliśmy zwycięzców najnowszej, 27. edycji międzynarodowego konkursu na kreatywny i innowacyjny projekt opakowania, organizowanego przez Grupę Model. W tegorocznej odsłonie dwuetapowej rywalizacji dla młodych talentów, której tematem były opakowania na napoje, wzięło udział ponad 240 prac z 29 krajów. Młodzi projektanci walczyli o nagrody pieniężne o łącznej wartości 31 tys. euro oraz płatny staż w Model Group. Po raz pierwszy w historii wydarzenia odbył się także konkurs projektowy, w ramach którego młodzi twórcy stworzyli szyte na miarę rozwiązanie opakowaniowe na podstawie briefu czeskiego browaru Clock Craft.

Jeszcze zdążysz zaskoczyć branżę swoim produktem

Polska Izba Druku, organizator największego i najstarszego w Polsce konkursu obejmującego całe spektrum produkcji poligraficznej – Złotego Gryfa – poinformował o przedłużeniu czas nadsyłania prac konkursowych do 23 października. Uroczysty finał rywalizacji – Gala Złotego Gryfa – odbędzie się 28 listopada w Poznaniu przy okazji spotkania liderów branży podczas Art Of Color. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, pod względem jakościowego i technicznego wykonania, wyrobu poligraficznego, powstałego na terenie kraju od 1 stycznia 2022 r. do 1 czerwca 2023 r. Produkty w 17 kategoriach mogą zgłaszać zarówno ich wykonawcy (drukarnie) jak i ich właściciele (np. wydawcy lub firmy handlowe). Zostanie laureatem tej rywalizacji jest równoważne z certyfikatem najwyższej jakości produkcji. Zmianie uległy także opłaty za udział w konkursie (liczy się jednorazowa opłata, a nie jak do tej pory za każdy wystawiony produkt oddzielnie).

Poznaliśmy najciekawsze projekty opakowań

W dn. 21 września br. w Sewilli odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Celem tej jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rywalizacji w dziedzinie projektowania opakowań w Europie jest wyłonienie i docenienie najbardziej efektownych projektów. Co istotne, profesjonalne jury bierze pod uwagę nie tylko estetykę zgłoszonych prac, ale też ich funkcjonalność, innowacyjność, bezpieczeństwo, wygodę użytkowania oraz zdolność do uczestnictwa w gospodarce cyrkularnej. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Finał konkursu Pro Carton Young Designers Award

Pro Carton, Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych – podczas uroczystej ceremonii w Sewilli 21 września ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla młodych projektantów opakowań – Young Designers Award 2023. Z ponad 750 zgłoszeń przesłanych przez ponad 140 instytucji z całej Europy profesjonalne jury wybrało najlepsze projekty w trzech kategoriach: Kreatywne opakowania kartonowe na żywność i napoje; Kreatywne opakowania kartonowe na produkty niespożywcze; Zrównoważony rozwój – opakowanie kartonowe pomagające chronić środowisko. Wręczono także Nagrodę publiczności.

Finał 15. edycji konkursu POS Stars

Podczas targów Festiwal Marketingu, które odbyły się 13 i 14 września w Expo XXI Warszawa, miała miejsce 15., jubileuszowa edycja konkursu na najlepszy display reklamowy POS Stars. Jury w składzie: Karolina Karolczak, Anna Hacuś, Aneta Siwecka, Artur Szczęsny, Michał Korejba i Piotr Stasiak wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Jakie prace zyskały największe uznanie w oczach specjalistów?

Poznaliśmy laureatów 12. edycji konkursu Strefa Studenta

Podczas wrześniowych targów Packaging Innovations miała miejsce prezentacja finałowych prac zgłoszonych przez młodych projektantów opakowań do 12. edycji konkursu Strefa Studenta oraz ogłoszenie laureatów rywalizacji. W tym roku stanęło do niej rekordowo wielu – niemal stu – początkujących twórców, a ich zadaniem było opracować projekt opakowania lub etykiety, prezentując go w jednej z trzech kategorii: Funkcjonalność i forma, Szata graficzna lub Wrażenie. Kto zwyciężył?

Poznaliśmy laureatów konkursu Złoty Medal

Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, towarzyszącego targom Festiwal Marketingu (13–14września br.). Przypomnijmy – wystawcy jak co roku mogli zgłaszać innowacyjne produkty, maszyny i oprogramowania, prezentowane na targach. O wyborze danej innowacji decydowały takie cechy jak nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych, innowacyjne technologie lub rozwiązania, szczególne zalety ekonomiczne w zakresie zakupu i jego eksploatacji (cena, koszty eksploatacji i serwisu, koszty utylizacji), pozytywne oddziaływanie produktu na środowisko, wysoka funkcjonalność produktu czy jego estetyka.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.