Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Rebranding producenta materiałów

FLEXcon – globalny producent materiałów plastikowych do zadruku oraz niedrukowalnych, a także izolatorów, barier i taśm klejowych – po prawie 70 latach działalności zmienił logo. Jak czytamy w komunikacie, odświeżona grafika marki podkreśla trwałe dążenie firmy do ewolucji z wykorzystaniem zdolności adaptacyjnych do zmieniających się warunków, a także pokazuje, że przedsiębiorstwo nieustannie dąży do doskonałości i osiągnięcia pełnego potencjału.

Płyty fleksograficzne z prestiżową nagrodą

Asahi Kasei Corporation i jej spółka zależna Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowały o zdobyciu prestiżowej nagrody CI Flexo Tech Technical Innovation Award za płyty fleksograficzne AFP-R o zredukowanej zawartości rozpuszczalnika. Panel składający się z 55 sędziów przyznał to wyróżnienie zaledwie trzem firmom.

Belgowie zainwestują na Śląsku

Jak podaje portal slaskibiznes.pl, firma C.P. Bourg – belgijski producent maszyn do print finishingu – podpisała umowę inwestycyjną z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Dotyczy ona utworzenia zakładu produkcyjnego w Zabrzu, w którym wytwarzane będą maszyny introligatorskie. Uruchomienie obiektu, w którym zatrudnienie znajdzie przynajmniej 15 osób, planowane jest na styczeń 2024 roku.

Offsetowe farby graficzne z certyfikatami

Firma Sun Chemical poinformowała, że jej farby graficzne do druku offsetowego uzyskały prestiżowe Certyfikaty Platynowy i Brązowy, przyznawane przez Cradle-to-Cradle Products Innovation Institute. Ta organizacja non-profit ustanawia globalne standardy dla produktów, które spełniają odpowiednie parametry względem bezpieczeństwa, cyrkularności i odpowiedzialności środowiskowej.

Walczą o dostępność drukowanych ulotek medycznych

Intergraf – europejskie stowarzyszenie branży poligraficznej – wzywa Unię Europejską do obowiązkowego przechowywania ulotek papierowych w opakowaniach produktów leczniczych, zwłaszcza tych przeznaczonych dla ludzi. Chodzi o ponowne rozważenie art. 63 ust. 3 – proponowana dyrektywa zakłada zapewnienie dostępności i bezpieczeństwa informacji dla pacjentów w formacie cyfrowym. Tymczasem Intergraf, podkreślając dane nt. dostępu Europejczyków do cyfrowej rzeczywistości, występuje w obronie praw konsumentów i bezpieczeństwa pacjentów.

Rusza rozbudowa mocy produkcyjnych dla tektury litej

W zintegrowanej wytwórni mas włóknistych i tektur Metsä Board Husum w Szwecji ukończono projekt zwiększenia mocy produkcyjnej dla tektury litej. Dzięki modernizacji maszyny do produkcji tektury 1 (BM1) roczna zdolność produkcyjna dla tektury litej (FBB) zostanie zwiększona o 200 tys. ton – do 600 tys. ton. Dzięki temu maszyna Husum BM1 stanie się największą i najnowocześniejszą maszyną do produkcji tektury w Europie.

Muzeum Papiernictwa docenione

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zwyciężyło w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny w organizowanym po raz 10. Plebiscycie Gospodarczym „Sudeckie Kryształy”. Kolejnym wyróżnieniem zdobytym w ostatnim czasie przez placówkę jest zajęcie drugiego miejsca w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Województwa Dolnośląskiego za wystawę „Sąsiedzi. Banknoty polsko-czeskiego pogranicza”. W tej rywalizacji wzięło udział 20 muzeów.

Velvet CARE dołącza do grona B Corp

Firma Velvet CARE, producent celulozowych wyrobów higienicznych, dołącza do globalnej społeczności B Corp. Staje się tym samym pierwszą dużą europejską firmą w branży producentów bibułki tissue, która osiągnęła ten status, potwierdzając w ten sposób swoje priorytety środowiskowe, społeczne i zarządcze związane z ładem korporacyjnym.

Jak dbać o bezpieczeństwo druku w hybrydowym środowisku pracy?

W dobie narastających zagrożeń cybernetycznych i regularnych incydentów związanych z utratą lub wyciekiem danych, ich szczególna ochrona przestała być dla firm jedynie wartą rozważenia opcją. Jest to dzisiaj działanie bezwzględnie konieczne. Niestety, pomimo coraz większej uwagi poświęcanej cyberbezpieczeństwu, kwestia zabezpieczeń procesu druku bywa ciągle bagatelizowana. Jak drukować bezpiecznie? Ekspert Canon Polska wskazuje obszary, o które powinniśmy szczególnie zadbać podczas codziennej pracy.

Chcą zwiększyć cyrkularność włókien i materiałów barierowych

Stora Enso poinformowała o zainicjowaniu na początku br., dzięki funduszom pozyskanym w ramach Business Finland, programu ReMatCh (Recycled Material Challenge). Jego celem jest szeroko rozumiane zwiększenie cyrkularności włókien i materiałów barierowych, używanych do produkcji opakowań. Program ma potrwać do końca 2025 r. Jego budżet opiewa na kwotę 5 mln euro, z czego ponad 40% zostanie przeznaczone na zewnętrzne działania badawczo-rozwojowe, prowadzone np. przez uczelnie techniczne czy instytuty badawcze.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.