Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Polska Izba Fleksografów dołącza do FTA Europe

Polska Izba Fleksografów, organizacja zrzeszająca firmy związane z branżą fleksograficzną, dołącza do FTA Europe jako ósme stowarzyszenie członkowskie. PIF wspiera inicjatywy gospodarcze i organizacyjne członków Izby, tworząc platformę wymiany informacji i konsultacji. Dołączając do FTA Europe, Izba oczekuje, że będzie mówić wspólnym językiem, współpracować i wymieniać informacje, aby sprostać wyzwaniom i osiągnąć swoje cele.

Trwają prace nad nową maszyną

W pracach nad przygotowywaniem cyfrowej maszyny inkjetowej do zadruku opakowań giętkich Jet Press FP790 Fujifilm połączyła siły z Hybrid Software – firmy wspólnie opracowują Smart Digital Front End (DFE). Ma to być unikatowy i ujednolicony przepływ pracy optymalizujący wydajność i możliwości urządzenia drukującego.

Rozwiązania inkjetowe na targach Fespa 2023

Podczas targów Fespa 2023 (Monachium, 23–26 maja) firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru wielkoformatowego druku cyfrowego: maszynę Onset X3 HS, ploter hybrydowy Jeti Tauro H3300 UHS w wersji z lakierem, ploter sublimacyjny Avinci CX3200 oraz urządzenie typu roll-to-roll – Oberon RTR 3300. Na stoisku będzie obecna Adriana Piotrowska, Sales Manager Inkjet Poland.

Większa ochrona wrażliwych obszarów

Canon wzmocnił swoją ochronę wrażliwych obszarów dzięki autoryzacji jako CNA (CVE Numbering Authority). Umożliwia ona firmie zbieranie i publikowanie informacji o wszystkich problemach, jakie pojawią się podczas użytkowania urządzeń i oprogramowania Canon, w ramach międzynarodowego systemu CVE (Common Vulnerabilities and Exposures).

30 mln euro na redukcję emisji CO2

Stora Enso zainwestuje ok. 30 mln euro w unowocześnienie zakładów Heinola Fluting (Finlandia). Modernizacja obejmie infrastrukturę służącą do produkcji oraz wytwarzania energii. Po zrealizowaniu inwestycji fabryka będzie w stanie wyeliminować stosowane paliwa bazujące na surowcach kopalnych, zastępując je odnawialną bioenergią. Koncern szacuje, że dzięki temu emisja gazów cieplarnianych generowanych przez zakład Heinola Fluting spadnie o ponad 90%.

Trzeci rok z rzędu Epson weźmie udział w akcji Czysta Rzeka

Pracownicy Epson Polska ponownie posprzątają nurty i brzegi rzek w ramach lokalnego projektu Czysta Rzeka. W zeszłym roku, zgodnie z zasadą firmy „myśl globalnie, działaj lokalnie”, ponad 100 pracowników i partnerów firmy spotkało się w mazurskich Warchałach, aby posprzątać brzegi Jeziora Brajnickiego i jego okolice.

Bogate portfolio rozwiązań do druku cyfrowego i wielkoformatowego

Podczas targów RemaDays Warsaw 2023 (1–3 lutego) na stoisku firmy Atler – polskiego przedstawiciela wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego – goście wystawy mogli zapoznać się m.in. z ofertą Sun Chemical, globalnego producenta farb, lakierów i powłok stosowanych m.in. w poligrafii. Wybrane atramenty (m.in. ze specjalistycznej serii Streamline ATR, dostępnej wyłącznie w ofercie firmy Atler) były tu wykorzystywane do prezentacji kilku ploterów prezentowanych podczas wszystkich dni targowych.

Rozwiązania do zadruku tekstyliów na lutowych targach

Na stoisku firmy Sico Print Solutions – dystrybutora rozwiązań do wielkoformatowego druku cyfrowego – podczas targów Promo Show (8–9.02.2023 r.) można było zapoznać się m.in. z ofertą atramentów inkjetowych Sun Chemical, przeznaczonych do zadruku tekstyliów. Wydarzenie stało się dobrą okazją do zaprezentowania jej portfolio w tym zakresie, znacznie rozbudowanego po przejęciu przez Sun Chemical marki Sensient Imaging Technologies (reprezentowanej od wielu lat w Polsce przez Sico Print Solutions).

Inwestycja w zrównoważone opakowania biodegradowalne

Arctic Paper i Rottneros zawarły umowę o wspólnym przedsięwzięciu – inwestycji o wartości 100 mln zł w produkcję opakowań z formowanego włókna celulozowego. Polska spółka joint-venture z udziałem partnerów 50/50 planuje uruchomić produkcję w fabryce w Kostrzynie na koniec 2023 r.

Będzie mniej jednorazowego plastiku

Sejm RP przyjął nowelizację ustawy, na mocy której wdraża unijne ograniczenia dotyczące stosowania jednorazowego plastiku i wycofania niektórych produktów wykonanych z tworzyw sztucznych ze sprzedaży (Single Use Plastic – SUP). Nowe przepisy to również krok w kierunku wdrożenia w Polsce powszechnego sytemu kaucyjnego. Ustawa trafi wkrótce pod obrady Senatu.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.