Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy dyrektor sprzedaży w firmie EyeC

Z dniem 1 października br. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora sprzedaży w firmie EyeC GmbH – tę kluczową funkcję sprawuje obecnie Markus Fietkau, który odpowiada za planowanie, wdrażanie oraz kontrolowanie działań sprzedażowych u globalnego dostawcy rozwiązań do kontroli druku. Zastąpił on Ralpha Beiera, który po ponad sześciu latach otrzymał nową rolę w firmie – dyrektora ds. rozwoju biznesu; skupi się teraz na rozwoju operacyjnym i strategicznym w globalnym środowisku firmy. Zarówno Fietkau, jak i Beier będą podlegać bezpośrednio zarządowi EyeC GmbH.

Nowy dyrektor generalny XSYS

Z dniem 15 listopada br. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora generalnego firmy XSYS, specjalizującej się w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań dla rynków druku fleksograficznego, typograficznego i przygotowania do druku. Pełniącą funkcję CEO od lutego 2022 r. Dagmar Schmidt zastąpił Oliver Dohn, który jednocześnie dołączył do Rady Dyrektorów przedsiębiorstwa.

Zmiana warty w Böttcher Polska

31 października 2023 r. pracę w firmie Böttcher Polska kończy Małgorzata Olszewska-Nowicka. Z dn. 1 listopada funkcję dyrektora zarządzającego obejmie wieloletni pracownik firmy – Robert Szarkowski. Zmiany personalne oraz tryb ich przeprowadzenia wpisują się w filozofię grupy Böttcher, zapewniając ciągłość zarządzania i stabilność obsługi licznych, wieloletnich klientów przedsiębiorstwa.

Zmiany personalne w dziale Packaging Solutions Stora Enso

Z dniem 1 grudnia br. Ad Smit obejmie stanowisko Executive Vice President w dziale Packaging Solutions firmy Stora Enso. Dołączy również do grona osób tworzących Group Leadership Team. Na tym stanowisku zastąpi Davida Ekberga, który 30 listopada br. żegna się z firmą i będzie kontynuował karierę poza Stora Enso.

Powiększa się załoga Polskiej Izby Druku

Z dniem 1 października 2023 r. pracę w Polskiej Izbie Druku rozpoczęła Agnieszka Mysiorek, obejmując stanowisko koordynatora prac biura Izby. Posiada doświadczenie pedagogiczne, które zdobyła pracując jako nauczycielka języka niemieckiego, a także menadżerskie, wynikające z faktu prowadzenia biura oraz realizacji zadań handlowych na rzecz holenderskiej firmy działającej na europejskim rynku.

Nowy prezes Screen Europe

Japońska firma Screen, działająca w branży zaawansowanych technologii w dziedzinie grafiki, poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa europejskiego oddziału. Od 1 października kieruje nim Osamu Yamagata, który w tej roli będzie odpowiedzialny za zarządzanie portfelem biznesowym firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz dalszy rozwój jej portfolio. Dotąd pełniący obowiązki prezesa Screen w regionie EMEA Akihiro Fujii wrócił do Japonii, aby dołączyć do zarządu Screen Graphic Solutions Co., Ltd w Kioto.

Hans Sohlström nowym prezesem i CEO firmy Stora Enso

Z dniem 18 września br. stanowisko prezesa i CEO firmy Stora Enso objął Hans Sohlström. Tym samym wystąpił on z Rady Dyrektorów nordyckiego koncernu, która liczy sobie obecnie ośmiu członków. Annica Bresky, dotychczasowa CEO i prezeska Stora Enso, rozstała się z firmą.

Władze PIF w nowej kadencji

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiej Izby Fleksografów, które odbyło się 4 września 2023 r. w hotelu Arche Poloneza w Warszawie, jednym z ważniejszych punktów spotkania, obok przedstawienia raportu z działalności oraz planów na najbliższe miesiące, było wybranie składu osobowego władz Izby na kolejną kadencję.

Odszedł Ryszard Moś

Z przykrością powiadamiamy o śmierci Ryszarda Mosia – założyciela i byłego współwłaściciela drukarni Moś i Łuczak, pasjonata druku, przez wiele lat związanego z branżą poligraficzną. Spoczął na poznańskim cmentarzu Junikowo.

Rodzinie i współpracownikom składamy najszczersze kondolencje.
Zespół „Świata DRUKU”

Pożegnaliśmy Janusza Nowaka

Z żalem informujemy, że 3 września br. odszedł od nas Janusz Nowak - założyciel i wieloletni prezes drukarni Poligrafia Janusz Nowak, członek Korporacji Poligrafów Poznańskich. Spoczął na cmentarzu w podpoznańskim Zakrzewie.
Bliskim i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Zespół „Świata DRUKU”

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.