Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Atrament do zadruku materiałów formowanych termicznie

Fujifilm poszerza portfolio materiałów o utrwalane promieniami LED UV atramenty do zadruku materiałów formowanych termicznie. Seria Uvijet HZ jest przeznaczona do użytku w drukarkach Acuity Prime z płaskim stołem; została opracowana i przetestowana przez producenta w brytyjskim zakładzie wytwarzającym atramenty w Broadstairs.

Wielkoformatowe plotery atramentowe UV

Roland DG, producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i ploterów drukująco-tnących, wprowadza na rynek nową, wysokiej jakości markę DGXPRESS. Jako pierwsze w tej serii dostępne są dwa plotery UV – modele UG-642 i UG-641. Jak zapowiada koncern, urządzenia te łączą najwyższą wydajność z przystępną ceną.

Francuzi zwiększają wydajność dzięki nowej wycinarce

Producent opakowań z tektury falistej – Cartonnages Vaillant – jest jednym z pierwszych na świecie użytkowników nowej wycinarki płaskiej BOBST ExpertCut 2.1 Autoplaten z technologią TooLink. To już kolejne rozwiązanie z portfolio szwajcarskiej marki w zakładzie w Lambres (północna Francja), dzięki któremu firma poszerza możliwości produkcyjne o gamę pudełek dla branży e-commerce i produktów szybko zbywalnych.

Nowy ploter DTF do koszulek na polskim rynku

Firma Atrium Centrum Ploterowe poszerzyła swoją ofertę o nowy ploter DTF 724 – urządzenie to stanowi udoskonaloną wersję modelu DTF Mutoh 628 (wyposażono go w nowy, wbudowany system cyrkulacji białego atramentu). Ploter DTF 724, wraz z shakerem, wytrząsarką oraz wygrzewarką do proszku wchodzi w skład kompaktowego zestawu drukującego. Jakie są jego cechy szczególne?

TFP doposaża park maszynowy

Niespełna rok temu firma TFP – jeden z największych producentów tektury litej, falistej oraz opakowań w Polsce – zainstalowała wszechstronny ploter tnący Elitron TAV-R. Była to pierwsza instalacja tego modelu na rodzimym rynku. Maszyna uzupełniła nowo uruchomioną cyfrową linię produkcyjną w kórnickim zakładzie.

Polacy stawiają na kopioramy XPS

W marcu tego roku firma Digiprint PL zainstalowała dziesiątą kopioramę cyfrową Esko XPS w Polsce – urządzenie XPS Crystal w formacie 4260 kupiła firma Offset & Flexo Studio, wywodząca się z Rzeszowa. Nowa kopiorama została zaimplementowana obok naświetlarki Esko CDI Spark, na którą firma zdecydowała się kilka lat wcześniej.

Kolejna drukarnia stawia na technologię cyfrową

Drukarnia Grafis z Pruszkowa zainwestowała w ostatnim czasie w cyfrowe urządzenie drukujące w formacie B2+ z portfolio Konica Minolta – AccurioJet KM-1e. Rezygnując z produkcji offsetowej (zaawansowana technologicznie maszyna offsetowa pracowała w zakładzie zaledwie 5 lat) przedsiębiorstwo chce dostosować ofertę do potrzeb rynku, na którym dominują krótkie, personalizowane serie i druk na żądanie.

Plotery eko-żywiczne nie tylko dla drukarń

Firma De Novo II z Krakowa, specjalizująca się w dystrybucji i montażu folii okiennych, rozwija swój biznes przy pomocy niedawno zakupionego zestawu maszyn, w skład którego wchodzi ploter eko-żywiczny Mutoh XPJ 1641SR Pro oraz ploter tnący Summa S-One D140. Rozwiązania dostarczyło Atrium Centrum Ploterowe.

Niemcy zwiększają możliwości produkcyjne

Grupa Edelmann kilka miesięcy temu zainstalowała w jednym ze swoich zakładów w Norderstedt półformatową sześciokolorową maszynę Rapida 76 z portfolio Koenig & Bauer. To wysokowydajne rozwiązanie poszerzyło możliwości firmy o produkcję druków uszlachetnianych za pomocą technologii UV w procesie inline.

Pierwsza w EMEA instalacja maszyny Ultra 6000 SHD

Scodix – dostawca rozwiązań do uszlachetniania cyfrowego – poinformował, że niemiecka drukarnia Druckhaus Mainfranken GmbH jako pierwsza w regionie zainwestowała w urządzenie Ultra 6000 SHD (Smart High Definition). Zakup jest wynikiem rosnących potrzeb klientów w zakresie wykańczania oraz coraz większej liczby krótkoseryjnych zamówień.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.