Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Profesjonalne warsztaty oklejania samochodów dla firm wraperskich

Profesjonalne warsztaty oklejania samochodów dla firm wraperskich

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują warsztaty oklejania samochodów połączone z prezentacją materiałów Omega Skinz. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13–14 czerwca br. w siedzibie firmy w Opolu. Co w programie?

Oklejanie pojazdów to rozwijający się segment branży reklamowej i tuningowej, wymagający specjalistycznej wiedzy i praktyki. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi technikami i narzędziami używanymi do oklejania pojazdów, a także skorzystania z doradztwa w zakresie wykonawstwa oraz w doborze odpowiednich materiałów. Część praktyczną i teoretyczną wydarzenia poprowadzi doświadczony ekspert firmy Grafityp z Belgii – Rudi Zoonst.

Folie Grafityp znane są na polskim rynku już od ponad 20 lat. Oferta obejmuje folie matowe, z połyskiem, folie o unikalnym, ekskluzywnym efekcie metalicznym oraz folie carbon. W szerokiej gamie produktów znajdują się również folie ochronne na lakier typu guard (stone protect) oraz folie szczotkowane. Folie Grafityp serii Omega Skinz są zbudowane w inny sposób niż wiele konwencjonalnych produktów tego typu. Składają się one z kilku warstw, które wytrzymują dodatkowe naprężenia podczas rozciągania i odkształcania. Górna warstwa to przezroczysta folia PVC, która dodaje dodatkowej głębi koloru. Folie te są odlewane w systemie 2- lub 3-przejściowym, ostatecznie łącząc wszystkie warstwy w jednorodny materiał. Rezultatem jest mocna, stabilna struktura, która jest bardzo miękka i elastyczna po podgrzaniu opalarką lub lampą na podczerwień. Właściwości te doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach lub na skomplikowanych kształtach, takich jak zderzaki, spoilery, lusterka czy klamki.

Podczas warsztatów pokazany zostanie kompletny proces oklejania samochodów, rozpoczynając od druku grafiki na folii wylewanej z wykorzystaniem plotera eko-żywicznego Mutoh XPJ 1682SR Pro, następnie laminacji w celu zapewnienia jej wysokiej trwałości. Kolejnym etapem będzie cięcie grafik przy użyciu plotera tnącego Summa. Cały proces zakończy oklejanie samochodu gotowymi foliami: drukowanymi lub barwionymi w masie.

Firma Atrium zaprezentuje także plotery i inne urządzenia dostępne w demoroomie. Wśród prezentowanych maszyn znajdą się plotery takich marek jak Mutoh, Efi, Artemis, a także plotery tnące stołowe i rolowe marki Summa oraz nowość na polskim rynku – stołowe plotery tnące Valiani.

Udział w warsztatach łączy się z symboliczna opłatą, która wynosi 100 zł netto od osoby (cena zawiera szkolenie, nocleg oraz uroczystą kolację). Rejestracji można dokonać poprzez stronę internetową organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.