Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Rok 2020 w branży druku: grafiki wewnętrzne i rozwój AI

Rok 2020 w branży druku: grafiki wewnętrzne i rozwój AI

Zapewnienie bezpieczeństwa danych, postępująca automatyzacja oraz wdrażanie sztucznej inteligencji – to główne wyzwania, przed którymi stanie branża druku w 2020 r. Z prognozy ekspertów firmy Canon wynika też, że coraz prężniej będą się rozwijały techniki wykorzystywane do dekoracji wnętrz i wystroju miejsc publicznych.

„Rok 2019 potwierdził, że rynek rozwiązań dla druku biurowego jest rynkiem dojrzałym – zauważa Dariusz Szwed, MPS Business Development Manager w Canon Polska. – Klienci wiedzą, czego powinni oczekiwać. Coraz większy nacisk kładzie się na niskie koszty eksploatacji, wysoką niezawodność oraz bezpieczeństwo urządzeń w sieci. Nie mniej istotna jest także intuicyjność i szybkość użycia urządzenia. Te trendy będą się pogłębiać w przyszłym roku” – przewiduje ekspert.

Coraz większe znaczenie, zdaniem specjalisty, będą odgrywać także procesy wydajnej cyfrowej transformacji dokumentu. „Urządzenia, które pojawią się na rynku w 2020 roku, umożliwią wykonanie do 270 wysokojakościowych skanów na minutę. Standardem stanie się także umieszczone w chmurze, w pełni polskojęzyczne oprogramowanie do zarządzania jakością druku. Nowe serie oprogramowania oferować będą jeszcze szerszy zakres funkcji, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz nowe narzędzia do digitalizacji dokumentów” – zapowiada Dariusz Szwed.

Zdaniem Tomasza Miękusa, Product Business Developera w Canon Polska, rok 2020 przyniesie znaczny wzrost segmentu druku w branży wnętrzarskiej. „W naszych prognozach 2020 to kolejny rok wzrostu popularności grafik wewnętrznych, takich jak fototapety, szkło dekoracyjne czy grafika podłogowa. Wzrośnie także wykorzystanie tekstyliów w dekoracji wnętrz. Coraz częściej z takich rozwiązań będą korzystać firmy dla ozdoby biur, sal konferencyjnych czy wnętrz sklepów i restauracji” mówi Tomasz Miękus. – Spodziewamy się także coraz większego wykorzystania technik druku dla wystroju miejsc publicznych, takich jak szkoły, szpitale, urzędy. Oczywiście nie mniej ważni są klienci indywidualni, którzy coraz bardziej będą zainteresowani wykorzystaniem druku wielkoformatowego dla ozdoby prywatnych przestrzeni”.

Stowarzyszenie FESPA oraz firma konsultingowa InfoTrends uznały światowy rynek tekstyliów ozdobnych za najbardziej obiecujący segment branży druku wielkoformatowego. Jego wartość szacuje się obecnie na 165 mld dol. Dla wielu firm z branży drukarskiej istotną szansą na dołączenie do tej dynamicznie rozrastającej się gałęzi gospodarki będą czerwcowe targi drupa 2020.

Specjaliści przewidują również, że w następnej dekadzie, a być może już w rozpoczynającym się roku, najważniejszym wyzwaniem dla biznesu będzie robotyzacja i techniczne usprawnienie stosowanych rozwiązań. W ciągu ostatnich dziesięciu lat powszechna automatyzacja branży zmieniła się z niejasnej koncepcji w rzeczywistość, a w 2020 roku coraz bardziej pozwoli odciążyć pracowników oraz zwiększyć ich wydajność i satysfakcję z pracy.

Jednym z przejawów automatyzacji jest także wdrażanie coraz dojrzalszych form sztucznej inteligencji. Według ocen ekspertów, w 2020 roku przedsiębiorstwa uważniej zaczną przyglądać się detalom organizacyjnym pod kątem wdrożenia w nie rozwiązań z dziedziny AI. „Dopóki nie potrafimy wytworzyć w pełni niezależnych inteligentnych systemów, sztuczna inteligencja sprawdza się najlepiej, gdy jest używana w celu poprawy zadań wykonywanych przez ludzi. W przestrzeni biurowej można mówić chociażby o lepszym zarządzaniu obiegiem dokumentów oraz ich wydajniejszej archiwizacji” – komentuje Dariusz Szwed.

Ogromne znaczenie w 2020 roku będzie też miała konieczność zapewnienia użytkownikom cyfrowego bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku systemów obsługujących wrażliwe dane. „Klienci są coraz bardziej świadomi zagrożeń czyhających na nich w cyfrowym świecie. To kwestia istotna także w dziedzinie druku, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dokumentami o poufnej treści. Zagrożenia cały czas ewoluują, dlatego nieustannie musimy trzymać rękę na pulsie” – zauważa ekspert Canon Polska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.