Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / BOBST podsumowuje rok 2020 i planuje kolejne lata

BOBST podsumowuje rok 2020 i planuje kolejne lata

Firma BOBST wraz z kończącym się rokiem pokusiła się o obszerne podsumowanie minionych miesięcy, które – jak podkreśla – przejdą do historii jako niezwykłe i naznaczone transformacją. Producent zaznacza jednocześnie, że w przyszłości zamierza kontynuować politykę kształtowania branży opakowań – swoją wizję tego sektora poligrafii, dopasowaną do zmieniającej się rzeczywistości, ogłosił późną wiosną br. (obszernie pisaliśmy o tym w numerze 7–8 „Świata DRUKU”).

Jak zaznacza BOBST, w czasie pandemii priorytetem była ochrona pracowników – poprzez liczne działania wirtualne (m.in. webinary i prezentacje rozwiązań prowadzone z centrów kompetencyjnych) udało się zachować zespół i utrzymać ciągłość działania.

Producent odniósł się również do wspomnianej wizji ewolucji sektora opakowań, w której najważniejszymi elementami są łączność, cyfryzacja, automatyzacja i zrównoważony rozwój. Wobec dominujących trendów, takich jak coraz mniejsze nakłady, coraz krótszy czas ich realizacji i konieczność budowania spójności pomiędzy sprzedażą fizyczną a internetową, niezbędne staje się posiadanie przez producentów opakowań odpowiednich narzędzi pozwalających im na sprawną działalność, pozbawioną błędów i marnotrawstwa. W wizji proponowanej przez BOBST kluczowe jest pojęcie płynności produkcji opakowania, którą zapewni zintegrowanie całego (obecnie rozdrobnionego) cyklu pracy – oferuje to chmurowa platforma BOBST Connect. Realizacja tych założeń jest możliwa dzięki nowym rozwiązaniom, przeznaczonym zarówno do produkcji opakowań z tektury litej (takim jak m.in. najnowsza generacja popularnej wycinarki płaskiej – MasterCut 106 PER, cyfrowe narzędzie do zarządzania recepturami wycinarek – TooLink Connected Tooling, zaawansowany system kontroli jakości inline – AccuCheck, czy laminator do powlekania arkuszy MasterStar), opakowań giętkich (nowe maszyny fleksograficzne – Master CI i Master M6, wysoce zautomatyzowany laminator Nova D 800), a także dla wszystkich sektorów korzystających z jego rozwiązań (oneECG – technologia rozszerzonej przestrzeni barw wykorzystywana w procesie druku oraz stół w większym formacie do cyfrowej kontroli – Digital Inspection Table).

Istotną rolę odgrywa również zreorganizowana struktura firmy, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. Dzięki zmianom ma ona być uproszczona, silniej skoncentrowana na klientach i bardziej przystosowana do wdrażania kolejnych nowości. Do najważniejszych należy utworzenie dwóch nowych jednostek biznesowych – działu druku i przetwórstwa (Printing & Converting), który zostanie utworzony z połączenia dotychczasowych oddziałów arkuszowego i rolowego, i który będzie zajmować się opracowywaniem nowych produktów i rozwiązań, oraz jednostką ds. usług i wydajności (Services & Performance), która będzie zajmować się obsługą serwisową, szczególną uwagę poświęcając maksymalnemu skracaniu czasu realizacji zleceń oraz zwiększeniu ogólnej wydajności w zakładach produkujących opakowania. Działalność obydwu nowych jednostek biznesowych będzie się opierać na uproszczonej, usprawnionej i lepiej dostępnej organizacji sprzedaży, obsługującej klientów z branży etykiet, opakowań giętkich, pudełek składanych oraz opakowań z tektury falistej. Należy przy tym wspomnieć o dokonanej w ostatnim czasie przebudowie trzech fabryk BOBST: we włoskim San Giorgio (opakowania giętkie), francuskim Lyonie (tektura falista) oraz brazylijskim Itatiba (lokalna produkcja pudełek składanych).

Producent przewiduje, że w nadchodzącym roku głównym motorem napędowym branży opakowań pozostanie cyfryzacja, coraz silniej zaznaczy się również trend dotyczący zrównoważonego rozwoju i ekologii. Równie istotna wydaje się kwestia zdalnie prowadzonej obsługi serwisowej – zdaniem BOBST będzie to obszar intensywnie rozwijany i udoskonalany. Wszystko to zaś pokazuje, że kierunek obrany w 2020 r. był dobra decyzją, nad którą należy nadal pracować.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.