Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Prezentacja Comexi podczas wirtualnej drupy

Prezentacja Comexi podczas wirtualnej drupy

Comexi, dostawca rozwiązań dla przemysłu przetwórstwa opakowań giętkich, podczas wydarzenia virtual.drupa (20–23 kwietnia 2021 r.) zaprezentował swoje nowe rozwiązania przeznaczone dla branży druku fleksograficznego, offsetowego i cyfrowego, a także z zakresu laminowanie i cięcia wzdłużnego.

W czasie drupy online specjaliści Comexi poprowadzili siedem webinariów, które były otwarte dla wszystkich zarejestrowanych odwiedzających targi. Dwa seminaria internetowe poświęcone były nowościom Comexi na rok 2021 oraz nowym rozwiązaniom Comexi w zakresie opakowań elastycznych; dwa kolejne poświęcone były tematowi zrównoważonego rozwoju w procesach przetwarzania; podczas następnych trzech spotkań omówiono zagadnienia związane z Przemysłem 4.0 (cyfrowa rewolucja w zadruku elastycznych opakowań, automatyzacja oraz nowe usługi producenta pozwalające firmom na zwiększenie wydajności).

„Podstawowym filarem Comexi jest zrównoważony rozwój i troska o środowisko, którą przenosimy na nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie drukowania i przetwarzania. Przyjmujemy odpowiedzialność za opakowania elastyczne i wierzymy nie tylko w znalezienie bardziej zrównoważonych alternatyw, ale także w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Innowacje, automatyzacja i cyfryzacja to nasze atuty w zakresie wysokiej jakości profesjonalnych usług, które gwarantują optymalne wdrażanie naszych produktów w branży. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w haśle »Lepsze opakowanie. Lepszy świat«, które jest naszym mottem” – podkreśla Jorge Serra, dyrektor marketingu Comexi.

Podczas drupy zaprezentowano m.in.:

- nową generację maszyn drukujących Comexi F2, w których ulepszono systemy zapobiegające biciom podczas druku (GeniusRun), systemy farbowe (GeniusFlow i GeniusDoctoring) oraz wydajność suszenia (GeniusDry);

- model Comexi Offset CI Evolution z centralnym cylindrem do zadruku opakowań elastycznych i etykiet; maszyna jest wyposażona w system utwardzania EB, zapewnia większą ochronę powierzchni opakowań monofilmowych nadających się do recyklingu, nie zawiera rozpuszczalników, zapewnia wysoką jakość druku, pozwala na szybsze przygotowanie do druku i wykonuje formy drukowe w technologii offsetowej po niższych kosztach w stosunku do flexo czy rotograwiury. Ponadto nowy model o zwiększonej wydajności ma nowe funkcje automatyzacji, a także nowe opcje, w tym sterowanie kolorami;

- laminator Comexi ML2 z nowymi osłonami i zautomatyzowanymi opcjami ułatwiającymi przetwarzanie elastycznych opakowań (m.in. system Closed Loop Comexi, który pozwala na automatyczną regulację gramatury nanoszonego kleju bez rozpuszczalników, zachowując ją podczas całej produkcji, oraz automatyczny system regulacji nanoszenia Cold sealu w registrze mark-to-mark, który pozwala uniknąć interwencji operatora i znacznie zmniejsza straty materiału i straty czasu przezbrajania);

- nową dwuwałową bobiniarkę Comexi S1 DS, która koncentruje się na dużych średnicach wyjściowych i ma wszystkie dostępne automatyzacje; maszyna pracuje z prędkością 1000 m/min, co czyni ją najszybszą maszyną w historii Comexi i zapewnia wysoką wydajność przy długich seriach, a także optymalną elastyczność przy zmianie formatu;

- nową maszynę Comexi Digiflex z listwą cyfrową in-line, którą można zainstalować na maszynach drukujących z centralnym cylindrem, laminatorach i bobiniarkach; jest to rozwiązanie konfigurowalne i umożliwia drukowanie zmiennych danych, w tym m.in. kodów QR, Datamatrix, kodów kreskowych czy numeracji, przy prędkości 250 m/min. Dzięki nisko migrującej farbie UV In-line, drukowanie na tej maszynie jest zgodne z przepisami dotyczącymi pakowania żywności;

- cyfrową drukarkę atramentową na bazie tuszy wodnych Comexi D4, która będzie w pełni konfigurowalną maszyną z 4 kolorami CMYK do 8 kolorów CMYK – OGV i białym. Ta maszyna drukuje z wysoką i niską rozdzielczością odpowiednio 75 m/min i 150 m/min.

Wkraczając na rynek technologii cyfrowej, Comexi chce umożliwić swoim klientom opłacalne i zrównoważone rozwiązania. W ramach tego projektu producent zapowiedział współpracę z czołowymi na rynku dostawcami atramentów i głowic drukujących, takimi jak Sun Chemical i Fujifilm.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.