Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Miks możliwości na stoisku drupowym Kodaka

Na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca) firma Kodak zaprezentuje różnorodne produkty ze swojej oferty rozwiązań dla poligrafii, obejmujące zarówno technologię druku atramentowego, jak i rozwiązania oparte druku analogowym. Wszystkie zaprojektowane z myślą o wspieraniu drukarzy w osiąganiu maksymalnej rentowności w miarę rozwoju branży.

Transformacja cyfrowa wg Müller Martini

Müller Martini na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) wystąpi pod hasłem „Driving the Digital Transformation” (Prowadzenie transformacji cyfrowej). Na stoisku o powierzchni 1,4 tys. m2 producent zaprezentuje cztery wysoce zautomatyzowane, przemysłowe linie produkcyjne, zintegrowane z przepływem pracy Connex. Ekspozycja ma pokazać, że firma potrafi towarzyszyć swoim klientom w ich indywidualnych podróżach w coraz bardziej cyfrową przyszłość oraz że dzięki jej rozwiązaniom mogą oni konsekwentnie wykorzystywać potencjał nowych technologii.

drupa 2024 – spotkanie prasowe

Wieloletnim zwyczajem organizatorów drupy były spotkania dla prasy branżowej, poprzedzające te największe targi branży poligraficznej. Po ośmiu latach tej tradycji znów stało się zadość. 13 lutego br. przedstawiciele mediów poligraficznych z Europy Środkowej i Wschodniej zostali zaproszeni do Budapesztu. W spotkaniu wzięli udział dziennikarze z ośmiu krajów: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Serbii, Rumunii i Bułgarii.

Targi drupa 2024 zbliżają się wielkimi krokami

Największe targi poświęcone technologiom druku – drupa – wracają po ośmioletniej przerwie. Przez jedenaście dni, od 28 maja do 7 czerwca br., w Düsseldorfie będzie można zobaczyć technologie, które ukształtują przyszłość całej branży. Głównymi tematami najnowszej edycji wystawy, której motto brzmi: „Tworzymy przyszłość”, będą cyfryzacja i zrównoważony rozwój. Od jesieni organizator targów promuje wydarzenie podczas specjalnej światowej trasy – drupa Print Promotion Industry Summits. Messe Düsseldorf zapewnia, że zadba o liczne udogodnienia, by wesprzeć gości targów w jak najlepszym zaplanowaniu wizyty, oraz zachęca do zakupu biletów online.

Xeikon potwierdza udział w targach drupa

Xeikon – dostawca cyfrowych rozwiązań produkcyjnych dla branży opakowań i grafiki, potwierdził swój udział w targach drupa 2024. Na stoisku producenta zobaczymy jego najnowsze i najważniejsze technologie, przeznaczone dla czterech sektorów: opakowań giętkich oraz z tektury falistej, druku komercyjnego i etykiet. Na wszystkich wymienionych rynkach marka osiągnęła znaczące sukcesy, wprowadzając nowoczesne, przyjazne dla środowiska technologie druku i materiały.

Oferta Ricoh na targi drupa 2024

Ricoh będzie jednym z wystawców targów drupa 2024. Podczas tegorocznej edycji wystawy hasłem przewodnim stoiska firmy będzie Henkaku (jap. transformacja), a odwiedzający będą mogli poznać zalety kluczowych systemów produkcyjnych i oprogramowania z oferty producenta, m.in.: Ricoh Pro Z75 B2, Pro VC80000, Pro C9500 oraz Pro C7500.

W maju 7. edycja raportu drupa Global Trends

Organizatorzy targów drupa zapowiedzieli publikację 7. edycji raportu „drupa Global Trends Spotlight”, poprzedzającego przełożone na przyszły rok wydarzenie (20–30 kwietnia 2021 r.). Publikacja zawiera prezentację trendów i głównych zmian zachodzących na międzynarodowym rynku poligraficznym – zarówno na poziomie globalnym, jak i regionalnym. Raport powstał w oparciu o ankiety wypełnione (jeszcze przed wybuchem epidemii) przez ponad 500 drukarń i blisko 200 dostawców i w dużej mierze obrazuje, jak firmy dostosowują się do trudnych warunków rynkowych poprzez udane wprowadzanie nowych produktów i usług.

Oszczędność białego atramentu dzięki większej nieprzezroczystości

Soma, czeski producent maszyn fleksograficznych, poinformował, że w wyniku współpracy z firmą Marvaco i przy udziale firm Flint Group i Inometa, udało się opracować rozwiązanie pozwalające osiągnąć niemożliwy dotąd, sięgający ponad 60% stopień nieprzezroczystości białego atramentu w druku fleksograficznym. Pozwoli to na znaczną oszczędność atramentu, radykalnie zmniejszy wpływ opakowania na środowisko, i jednocześnie zwiększy wydajność drukowania.

Sitodruk UV i złocenie na gorąco w jednym przebiegu

Firma Sakurai Graphic Systems zaprezentowała nowe urządzenie do uszlachetniania metodą hot stampingu – LQM Evolution. Rozwiązanie, które japoński producent maszyn do druku offsetowego i sitodruku planuje przedstawić podczas najbliższych targów drupa, umożliwia wykańczanie nadruków wykonanych w technice sitodruku UV metalizowaną folią tłoczoną na gorąco w jednym procesie produkcyjnym. Przeznaczone jest do wielu rodzajów zastosowań graficznych i pozwala w prosty sposób uzyskać wysokiej jakości nadruki z wyróżniającymi je efektami płaskimi lub strukturalnymi.

HP anonsuje poszerzenie portfolio maszyn do druku cyfrowego

Firma HP Inc. ogłosiła premierę nowych cyfrowych rozwiązań HP Indigo piątej oraz szóstej generacji. W ramach serii piątej będzie to maszyna w formacie B2 do druku akcydensowego – HP Indigo 100K, zaś serię szóstą zapoczątkuje HP Indigo V12 do produkcji etykiet. Dzięki zastosowanym innowacjom, zwiększającym prędkość i produktywność, obie platformy dla druku cyfrowego będą stanowiły dodatkowe wsparcie w transformacji analogowo-cyfrowej i umożliwią cyfrowy druk znacznie wyższych nakładów, jeszcze dalej wkraczając w obszary nakładów offsetowych.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.