Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Systemy druku wielkoformatowego Agfa Graphics na drupie

Znaczną część stoiska Agfa Graphics na tegorocznych targach drupa 2016 zajęły rozwiązania z zakresu wielkoformatowego druku cyfrowego, bazującego na technice inkjet UV. Światową premierę miał tu wszechstronny ploter Anapurna H2500i LED, umożliwiający zadrukowywanie mediów sztywnych i giętkich o szerokości do 2,5 m. Duże zainteresowanie towarzyszyło prezentacjom znanych – także z polskiego rynku – ploterów Jeti Mira (który wyposażono w opcjonalny moduł drukowania „z roli na rolę”) oraz Jeti Tauro, pokazanego w wersji w ¾ zautomatyzowanej.

50 lat firmy Fujifilm w Europie

Rok 2016 przebiega w firmie Fujifilm pod znakiem 50. rocznicy powstania jej europejskiego przedstawicielstwa. Z tej okazji podczas niedawnych targów drupa 2016 odbył się uroczysty bankiet, w którym wzięło udział ok. 850 osób – partnerzy handlowi, klienci oraz pracownicy oddziałów Fujifilm z różnych krajów Starego Kontynentu, reprezentujący branżę poligraficzną. 20 czerwca w warszawskiej restauracji „Izumi Sushi” miały miejsce lokalne obchody tego jubileuszu. Spotkanie, w którym wziął udział Hironao Fujii – prezes Fujifilm Central & Eastern Europe (odpowiedzialny za rynki Polski, Czech i Słowacji), zorganizowano z myślą o rodzimych partnerach biznesowych oraz klientach z branży medycznej i segmentu foto.

Pomyślna drupa dla Epsona

Epson odnotował znaczący wzrost zamówień na drukarki składane przez firmy, które odwiedziły stoisko producenta podczas targów drupa 2016. „Tę edycję targów zaliczamy do wyjątkowo udanych” - stwierdził Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP z firmy Epson. „Przygotowaliśmy na nie największą w historii ekspozycję zawierającą pełen przegląd drukarek atramentowych dla firm poligraficznych, druk na tkaninach oraz produkcji etykiet. Nasze stoisko tętniło życiem, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem gości z całego świata, cieszymy się, że przełożyło się to na wysoką liczbę zawartych kontraktów”.

Nowości firmy Stora Enso na drupie

Obecność firmy Stora Enso na tegorocznych targach drupa przebiegała pod hasłem „What a tree can do”. Skandynawski koncern wykorzystał największą na świecie wystawę skierowaną do branży poligraficznej na promocję produkowanych przez siebie papierów graficznych, kartonów oraz tektur typu „Re-board”. Na targach drupa 2016 światową premierę miał też niskogramaturowy papier niepowlekany Prima Super G.

Docufield podsumowuje targi drupa 2016

Firma Hunkeler, szwajcarski producent zaawansowanych systemów do wstępnego i końcowego przetwarzania papieru, z sukcesem zakończyła swój udział w tegorocznych targach drupa. Jej stoisko, zlokalizowane w pawilonie dedykowanym technologiom drukowania cyfrowego, było licznie odwiedzane przez cały okres trwania wystawy.

Nowe rozwiązania Agfa Graphics na drupie

Podczas tegorocznych targów drupa w ofercie Agfa Graphics pojawiło się wiele nowych, innowacyjnych rozwiązań dedykowanych różnym segmentom branży poligraficznej. Wśród nich znalazły się m.in. światowe premiery w obszarze cyfrowego prepressu: workflow produkcyjny Apogee 10, nowej generacji płyty termoczułe Energy Elite Eco, pełnoformatowe naświetlarki Avalon N8-90 i Avalon B8, nowe modele gazetowych systemów CtP (Advantage Essentials N i Advantage N-PL) oraz proekologiczna wywoływarka Arkana, minimalizująca ilość chemii niezbędnej do wytworzenia formy drukowej.

Studenci po drupie

Studenci Koła Naukowego CMYK, działającego przy Zakładzie Technologii Poligraficznych, przygotowali filmik na zakończenie swojej przygody z tegorocznymi targami drupa.

Kolbus podsumowuje udane targi drupa

Firma Kolbus z sukcesem zakończyła odbywające się niedawno targi drupa 2016. Wszystkie prezentowane na jej stoisku maszyny znalazły nabywców, z efektów wystawy zadowoleni są także przedstawiciele firmy Introzap – wyłącznego dystrybutora rozwiązań Kolbus w naszym kraju.

Koenig & Bauer Group na targach drupa 2016

Zakończone niedawno targi drupa 2016 okazały się dużym sukcesem dla firmy Koenig & Bauer Group. Jej stoisko, na którym prezentowane były maszyny drukujące w różnych technologiach (offset, flekso, inkjet), odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym liczna grupa klientów z Polski. Podczas targów do ich dyspozycji byli przedstawiciele firmy KBA CEE.

Premiera DJet firmy Epson

Firma Epson zaprezentowała 44-calowe systemy do druku dwustronnego DJet składające się z dwóch drukarek Epson SureColor SC-T7200. Premierowa prezentacja odbyła się na targach drupa. System DJet został stworzony przez szwajcarską firmę Digital Information i obsługuje także nowe, 10-kolorowe drukarki Epson SureColor SC-P10000, co pozwala na jego dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do wspólnego udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: przed Państwem niepowtarzalna okazja na zdobycie dwóch wyjątkowych egzemplarzy „Świata DRUKU” (numeru 1/2022 i 4/2022) z autografem utytułowanego sportowca, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, rekordzisty Polski w skoku wzwyż – Artura Partyki!
Zachęcamy wszystkich do udziału w licytacji, by zdobyć te unikatowe numery naszego miesięcznika – nr 1/2022 oraz nr 4/2022 – i wspomóc walkę z sepsą! Aukcje trwają od 18 do 28 stycznia br. do godz. 10.00.
Drodzy Czytelnicy, zagrajcie z nami!
Zespół „Świata DRUKU”

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.