Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Mimaki podczas targów drupa

Firma Mimaki ogłosiła dziś, że targi drupa 2016 były sprawdzianem dla firmy, która zaprezentowała swoje najnowsze produkty z zakresu technologii druku cyfrowego. Prezentowana oferta obejmowała różnorodne nowe tusze, drukarki i aplikacje. Firma przedstawiła również wizję „Internetu rzeczy”, która zapewnia globalną, wewnętrznie połączoną platformę produkcyjną obejmującą urządzenia kontrolne, roboty przemysłowe i drukarki Mimaki oraz systemy kontroli produkcji do zarządzania nimi.

Podsumowanie drupy według Canona

Firma Canon Europe poinformowała o dużym zainteresowaniu klientów ofertą zaprezentowaną podczas targów drupa 2016. W tym roku strefa Canon przyciągnęła najwięcej odwiedzających i inwestorów w historii obecności firmy na tym największym światowym wydarzeniu dla branży poligraficznej. Efektem tak ogromnego zainteresowania dostawców usług druku było podwojenie (w porównaniu do liczby sprzedanych urządzeń podczas drupa 2012) sprzedaży atramentowych systemów druku na papier ciągły oraz ploterów wielkoformatowych.

drupa 2016 wg STUDENTPRINTNEWS

Ogrom powierzchni, potężny park maszynowy i zatrzęsienie nowych technologii. To pierwsze wrażenie, jakie targi drupa 2016 zrobiły na grupie młodych ludzi – studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej, którzy wybrali się na międzynarodową imprezę branżową dzięki realizacji projektu STUDENTPRINTNEWS. „Świat DRUKU” znalazł się wśród patronów medialnych wydarzenia.

Systemy inspekcji AVT w drukarni CheMeS

Podczas niedawno zakończonych targów drupa 2016 firma Advanced Vision Technologies (AVT) sfinalizowała kontrakt na dostawę trzech zaawansowanych systemów inspekcji Helios S do drukarni CheMeS M.Szperliński z Sadów k. Poznania, specjalizującej się w produkcji opakowań, etykiet i materiałów typu „shrink sleeve” w technologii wąskowstęgowej.

Polskie materiały Ikonos na drupie

Na targach drupa obecny był polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – firma Ikonos. Ikonos jest obecny na wielu międzynarodowych targach poligraficznych i druku cyfrowego. Nie mogło zabraknąć naszej marki także na drupie. Już pierwsze dni potwierdziły, że była to słuszna decyzja, gdyż nasze stoisko odwiedziło wielu gości z różnych stron świata, co zaowocowało sporą liczbą nowych kontaktów biznesowymi” – mówi Tamer Rishmawi, specjalista ds. exportu z IKONOS.

Oprogramowanie Kodak na targach drupa

Wśród licznych produktów anonsowanych przez firmę Kodak na zakończonych niedawno targach drupa 2016 znalazły się m.in. zapowiedzi zaawansowanych rozwiązań software’owych, przeznaczonych na rynki produkcji offsetowej i cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem opakowań. Wśród nich znalazł się pakiet usług dostępnych w „chmurze” – Cloud Services.

Systemy druku wielkoformatowego Agfa Graphics na drupie

Znaczną część stoiska Agfa Graphics na tegorocznych targach drupa 2016 zajęły rozwiązania z zakresu wielkoformatowego druku cyfrowego, bazującego na technice inkjet UV. Światową premierę miał tu wszechstronny ploter Anapurna H2500i LED, umożliwiający zadrukowywanie mediów sztywnych i giętkich o szerokości do 2,5 m. Duże zainteresowanie towarzyszyło prezentacjom znanych – także z polskiego rynku – ploterów Jeti Mira (który wyposażono w opcjonalny moduł drukowania „z roli na rolę”) oraz Jeti Tauro, pokazanego w wersji w ¾ zautomatyzowanej.

50 lat firmy Fujifilm w Europie

Rok 2016 przebiega w firmie Fujifilm pod znakiem 50. rocznicy powstania jej europejskiego przedstawicielstwa. Z tej okazji podczas niedawnych targów drupa 2016 odbył się uroczysty bankiet, w którym wzięło udział ok. 850 osób – partnerzy handlowi, klienci oraz pracownicy oddziałów Fujifilm z różnych krajów Starego Kontynentu, reprezentujący branżę poligraficzną. 20 czerwca w warszawskiej restauracji „Izumi Sushi” miały miejsce lokalne obchody tego jubileuszu. Spotkanie, w którym wziął udział Hironao Fujii – prezes Fujifilm Central & Eastern Europe (odpowiedzialny za rynki Polski, Czech i Słowacji), zorganizowano z myślą o rodzimych partnerach biznesowych oraz klientach z branży medycznej i segmentu foto.

Pomyślna drupa dla Epsona

Epson odnotował znaczący wzrost zamówień na drukarki składane przez firmy, które odwiedziły stoisko producenta podczas targów drupa 2016. „Tę edycję targów zaliczamy do wyjątkowo udanych” - stwierdził Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP z firmy Epson. „Przygotowaliśmy na nie największą w historii ekspozycję zawierającą pełen przegląd drukarek atramentowych dla firm poligraficznych, druk na tkaninach oraz produkcji etykiet. Nasze stoisko tętniło życiem, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem gości z całego świata, cieszymy się, że przełożyło się to na wysoką liczbę zawartych kontraktów”.

Nowości firmy Stora Enso na drupie

Obecność firmy Stora Enso na tegorocznych targach drupa przebiegała pod hasłem „What a tree can do”. Skandynawski koncern wykorzystał największą na świecie wystawę skierowaną do branży poligraficznej na promocję produkowanych przez siebie papierów graficznych, kartonów oraz tektur typu „Re-board”. Na targach drupa 2016 światową premierę miał też niskogramaturowy papier niepowlekany Prima Super G.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.