Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Docufield podsumowuje targi drupa 2016

Firma Hunkeler, szwajcarski producent zaawansowanych systemów do wstępnego i końcowego przetwarzania papieru, z sukcesem zakończyła swój udział w tegorocznych targach drupa. Jej stoisko, zlokalizowane w pawilonie dedykowanym technologiom drukowania cyfrowego, było licznie odwiedzane przez cały okres trwania wystawy.

Nowe rozwiązania Agfa Graphics na drupie

Podczas tegorocznych targów drupa w ofercie Agfa Graphics pojawiło się wiele nowych, innowacyjnych rozwiązań dedykowanych różnym segmentom branży poligraficznej. Wśród nich znalazły się m.in. światowe premiery w obszarze cyfrowego prepressu: workflow produkcyjny Apogee 10, nowej generacji płyty termoczułe Energy Elite Eco, pełnoformatowe naświetlarki Avalon N8-90 i Avalon B8, nowe modele gazetowych systemów CtP (Advantage Essentials N i Advantage N-PL) oraz proekologiczna wywoływarka Arkana, minimalizująca ilość chemii niezbędnej do wytworzenia formy drukowej.

Studenci po drupie

Studenci Koła Naukowego CMYK, działającego przy Zakładzie Technologii Poligraficznych, przygotowali filmik na zakończenie swojej przygody z tegorocznymi targami drupa.

Kolbus podsumowuje udane targi drupa

Firma Kolbus z sukcesem zakończyła odbywające się niedawno targi drupa 2016. Wszystkie prezentowane na jej stoisku maszyny znalazły nabywców, z efektów wystawy zadowoleni są także przedstawiciele firmy Introzap – wyłącznego dystrybutora rozwiązań Kolbus w naszym kraju.

Koenig & Bauer Group na targach drupa 2016

Zakończone niedawno targi drupa 2016 okazały się dużym sukcesem dla firmy Koenig & Bauer Group. Jej stoisko, na którym prezentowane były maszyny drukujące w różnych technologiach (offset, flekso, inkjet), odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym liczna grupa klientów z Polski. Podczas targów do ich dyspozycji byli przedstawiciele firmy KBA CEE.

Premiera DJet firmy Epson

Firma Epson zaprezentowała 44-calowe systemy do druku dwustronnego DJet składające się z dwóch drukarek Epson SureColor SC-T7200. Premierowa prezentacja odbyła się na targach drupa. System DJet został stworzony przez szwajcarską firmę Digital Information i obsługuje także nowe, 10-kolorowe drukarki Epson SureColor SC-P10000, co pozwala na jego dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Konica Minolta po targach drupa

Konica Minolta na targach drupa 2016 firma oficjalnie wprowadziła na rynek AccurioJet KM-1, maszynę do druku atramentem UV, oraz bizhub PRESS C71cf do druku etykiet z roli na rolę, ogłaszając tym samym wejście na rynek druku przemysłowego.

Innowacyjne rozwiązania firmy GUK na drupie

Firma GUK – Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co, niemiecki producent falcerek, zaprezentowała podczas tegorocznej edycji targów drupa w Düsseldorfie wiele interesujących i innowacyjnych rozwiązań. Są one dedykowane przede wszystkim produkcji wielostronicowych, wielkoformatowych ulotek farmaceutycznych bądź kosmetycznych - tzw. outsertów – oraz ich dalszemu automatycznemu konfekcjonowaniu, zamykaniu etykietką i pakowaniu. W Polsce jej przedstawicielem jest od wielu lat firma Avargraf.

Dalsza współpraca firm Reprograf i Fujifilm Europe

Podczas targów drupa została podpisana pomiędzy firmami Reprograf i Fujifilm Europe kolejna umowa dystrybucyjna, która potwierdza dobrą i owocną współpracę między firmami. Firmę Fujifilm Europe reprezentował Senior Vice President, Graphic Systems Division p. Takashi Yanagawa. Ze strony Reprografu umowa została podpisana przez p. Jolantę Kurowiak – prezesa zarządu, w obecności p. Andrzeja Płatka - wiceprezesa zarządu oraz p. Marka Klina - dyrektora operacyjnego.

Kolejne pracowite dni studentów PW na drupie

Studenci Koła Naukowego CMYK, działającego przy Zakładzie Technologii Poligraficznych,spędzają aktywnie czas na drupie. Jak mówią, pierwsze dwa dni na międzynarodowych targach drupa 2016 minęły pod znakiem innowacji. Branża poligraficzna, która do tej pory mogła w oczach młodych ludzi jawić się jako zamknięta i bardzo ciasna dziedzina przemysłu, nastawiona na konwencjonalne rozwiązania, dynamicznie się rozwija i poszerza swoje horyzonty. Personalizacja druku, technologia nanograficzna, platforma usług serwisowych w chmurze internetowej, bieżąca kontrola jakości przy wysoko uszlachetnionych opakowaniach, nowoczesny panel wprowadzający operatora maszyny na poziom użytkownika mobilnego kokpitu czy elementy urządzenia domu wykonane ze stosu arkuszy odpowiednio wyciętych i uformowanych w warstwy sprawiają, że poligrafia nabiera innego znaczenia.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.