Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Konica Minolta po targach drupa

Konica Minolta na targach drupa 2016 firma oficjalnie wprowadziła na rynek AccurioJet KM-1, maszynę do druku atramentem UV, oraz bizhub PRESS C71cf do druku etykiet z roli na rolę, ogłaszając tym samym wejście na rynek druku przemysłowego.

Innowacyjne rozwiązania firmy GUK na drupie

Firma GUK – Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co, niemiecki producent falcerek, zaprezentowała podczas tegorocznej edycji targów drupa w Düsseldorfie wiele interesujących i innowacyjnych rozwiązań. Są one dedykowane przede wszystkim produkcji wielostronicowych, wielkoformatowych ulotek farmaceutycznych bądź kosmetycznych - tzw. outsertów – oraz ich dalszemu automatycznemu konfekcjonowaniu, zamykaniu etykietką i pakowaniu. W Polsce jej przedstawicielem jest od wielu lat firma Avargraf.

Dalsza współpraca firm Reprograf i Fujifilm Europe

Podczas targów drupa została podpisana pomiędzy firmami Reprograf i Fujifilm Europe kolejna umowa dystrybucyjna, która potwierdza dobrą i owocną współpracę między firmami. Firmę Fujifilm Europe reprezentował Senior Vice President, Graphic Systems Division p. Takashi Yanagawa. Ze strony Reprografu umowa została podpisana przez p. Jolantę Kurowiak – prezesa zarządu, w obecności p. Andrzeja Płatka - wiceprezesa zarządu oraz p. Marka Klina - dyrektora operacyjnego.

Kolejne pracowite dni studentów PW na drupie

Studenci Koła Naukowego CMYK, działającego przy Zakładzie Technologii Poligraficznych,spędzają aktywnie czas na drupie. Jak mówią, pierwsze dwa dni na międzynarodowych targach drupa 2016 minęły pod znakiem innowacji. Branża poligraficzna, która do tej pory mogła w oczach młodych ludzi jawić się jako zamknięta i bardzo ciasna dziedzina przemysłu, nastawiona na konwencjonalne rozwiązania, dynamicznie się rozwija i poszerza swoje horyzonty. Personalizacja druku, technologia nanograficzna, platforma usług serwisowych w chmurze internetowej, bieżąca kontrola jakości przy wysoko uszlachetnionych opakowaniach, nowoczesny panel wprowadzający operatora maszyny na poziom użytkownika mobilnego kokpitu czy elementy urządzenia domu wykonane ze stosu arkuszy odpowiednio wyciętych i uformowanych w warstwy sprawiają, że poligrafia nabiera innego znaczenia.

Olimpiada poligrafii szczęśliwie zakończona

„Podczas targów drupa mogliśmy zetknąć się na przestrzeni 19 hal wystawienniczych z potencjałem tej wysoce innowacyjnej branży, która z sukcesem przeszła przez ‘padół łez’ i chwyciła przyszłość za kark” – mówi Claus Bolza-Schünemann, przewodniczący drupa Committee i prezes zarządu KBA.

Projekt „Czas dla Polski” na targach drupa i nie tylko

Za sprawą projektu „Czas dla Polski” w dniach 1 i 2 czerwca w Dusseldorfie mówiło się dużo o Polsce, o jej miejscu w Europie i na tym tle również o polskiej poligrafii. Było to zwieńczenie wielomiesięcznych działań organizatorów, którym przewodziło Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Projekt miał za zadanie m.in. zbudowanie formuły umożliwiającej skuteczne zaistnienie branży poligraficznej w świadomości polskich decydentów i za granicą wśród potencjalnych klientów. Dzięki współpracy z szerokim kręgiem partnerów reprezentujących różne środowiska samorządu gospodarczego formułę tę udało się poszerzyć o problematykę szkolnictwa zawodowego.

EDC kupuje Ricoh Pro VC60000

EDC Expert Direct Communication to pierwsza firma poligraficzna w regionie, która zakupi nowoczesną linię produkcyjną Ricoh Pro VC60000. Umowę podpisano podczas trwających w Dusseldorfie targów drupa 2016.

Drupa: Mutoh prezentuje nowości

Japoński producent drukarek wielkoformatowych, firma Mutoh, nie zwalnia tempa. Na trwających właśnie targach drupa można zapoznać się z innowacyjnymi urządzeniami i technologiami. Firma prezentuje swoje najnowsze drukarki serii ValueJet. Jedną z nich jest Mutoh ValueJet 1604X.

Canon prezentuje biznesowy potencjał druku cyfrowego

Podczas targów drupa 2016 firma Canon Europe prezentuje szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań wspierających dostawców usług druku w rozwoju ich potencjału biznesowego. Odwiedzający mają okazję zobaczyć ponad 25 zintegrowanych systemów produkcyjnych, wyposażonych w różnorodne rozwiązania do przetwarzania danych i opcje finishingu.

Studenci PW na targach drupa 2016

Studenci Politechniki Warszawskiej realizujący projekt #STUDENTPRINTNEWS aktywnie rozpoczęli swoją działalność na targach drupa. Na początek swojej relacji ekipa postanowiła przedstawić ogromny wkład pracy, jakim wykazali się organizatorzy oraz wystawcy. Na odwiedzających czeka 17 hal i 1800 wystawców z nowościami ze świata poligrafii. Targi podzielone są na 6 stref tematycznych, takich jak drupa cube, drupa innovation park, touchpoint packaging, touchpoint 3D fab+print, printing electronics products and solutions oraz used machinery area.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do wspólnego udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: przed Państwem niepowtarzalna okazja na zdobycie dwóch wyjątkowych egzemplarzy „Świata DRUKU” (numeru 1/2022 i 4/2022) z autografem utytułowanego sportowca, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, rekordzisty Polski w skoku wzwyż – Artura Partyki!
Zachęcamy wszystkich do udziału w licytacji, by zdobyć te unikatowe numery naszego miesięcznika – nr 1/2022 oraz nr 4/2022 – i wspomóc walkę z sepsą! Aukcje trwają od 18 do 28 stycznia br. do godz. 10.00.
Drodzy Czytelnicy, zagrajcie z nami!
Zespół „Świata DRUKU”

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.