Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Akon i partnerzy na targach drupa 2016

Firma Akon i jej partnerzy na rynku polskim – producenci urządzeń, materiałów eksploatacyjnych i specjalistycznego oprogramowania dla branży poligraficznej – zapraszają do odwiedzenia stoisk na targach drupa w Dusseldorfie w dniach 31.05 – 10.06.2016.

Canon podczas targów drupa 2016

Firma Canon podczas targów drupa 2016 zaprezentuje nowy system druku atramentowego na papier ciągły, Océ ColorStream 6000 Chroma, który rozszerza cenioną przez klientów linię urządzeń ColorStream. W Europie zainstalowano już 450 maszyn z tej serii.

Rozwiązania grupy Tresu na targach

W czasie drupy grupa Tresu (hala 10, stoisko D54) zaprezentuje, jak dopasowane systemy maszyn i urządzeń pomocniczych optymalizują procesy druku w sektorach opakowań, handlu i przemysłu. Firma zaprezentuje m.in. wspomagające rozwiązania flekso, które umożliwiają zamknięty, automatycznie kontrolowany obieg farby, redukując w ten sposób czas przygotowań, odpady materiałowe i zapewniając jednolitą jakość.

Duplo na targach drupa 2016

Podczas tegorocznych targów drupa firma Duplo zaprezentuje nowe produkty introligatorskie, dedykowane dla drukarń offsetowych i cyfrowych.
Na jej stoisku oraz firm partnerskich będzie można zobaczyć także znane już urządzenia, udoskonalone o nowe możliwości, dzięki którym możliwe jest rozszerzenie gamy oferowanych przez zakłady poligraficzne usług.

Na stoisku firmy Xerox praca płynie

Według firmy InfoTrends produkcyjny kolorowy druk atramentowy będzie stanowił 57% całkowitej wielkości kolorowego cyfrowego druku produkcyjnego do 2019 roku. Aby pomóc dostawcom wykorzystać rosnące tempo technologii druku atramentowego, firma Xerox ogłosiła wprowadzenie na rynek dwóch nowych urządzeń atramentowych: Xerox Brenva HD Production Inkjet Press oraz Xerox Trivor 2400 Inkjet Press, które będzie można zobaczyć na targach drupa 2016.

Premiera Trilium One firmy Xeikon

Firma Xeikon dostarcza na rynek nowoczesne produkty i usługi, przede wszystkim dla firm zajmujących się produkcją etykiet, opakowań i szeroko rozumianym drukiem. Na tegoroczne targi drupa, pierwsze po tym, jak Xeikon dołączył do Flint Group, firma przygotowała dla odwiedzających wiele niespodzianek. Będą to zupełnie nowa maszyna Trillium One oraz Fusion – urządzenie dedykowane branży opakowaniowej i etykietowej. Stoisko Xeikona będzie można znaleźć w hali 8A; a Flint Group będzie także w hali 3; firma ta zaprezentuje się również wspólnie z BasysPrint i Thermoflexx.

Stora Enso na drupie: „What a tree can do”

„What a tree can do” – pod takim hasłem przebiegać będzie obecność firmy Stora Enso na targach drupa 2016 w Düsseldorfie. Na stoisku firmy, zlokalizowanym w pawilonie nr 1, zostanie zaprezentowana jej pełna oferta w zakresie papierów graficznych, kartonów oraz tektur falistych typu Re-board. Targowe pokazy uwzględnią też zupełnie nowe rozwiązania, bazujące na technologiach cyfrowych i pokazujące możliwości wykorzystania surowców drzewnych – zarówno obecnie jak i w przyszłości.

KBA Rapida 145 na drupie

Jak zapowiada firma KBA-Sheetfed, na drupie zaprezentuje ona najprawdopodobniej jako jedyny wystawca zaawansowaną technologicznie maszynę w wielkim formacie – ulepszoną Rapidę 145. W sześciokolorowej maszynie z wieżą lakierującą i zautomatyzowaną logistyką stosów, która zostanie zademonstrowana na targach w pokazie druku, zastosowano wiele nowych rozwiązań pozwalających na jeszcze większe zautomatyzowanie i usprawnienie produkcji.

Nowości HP na drupie

Firma HP opracowuje coraz to nowsze rozwiązania, które mają na celu umożliwienie użytkownikom ich technologii stałego rozwoju i dostosowywania swojej oferty do zmieniających się realiów rynku. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, podczas tegorocznej edycji targów drupa po raz pierwszy w ich historii firma HP Graphics Solutions Business będzie miała największe ze wszystkich wystawców stoisko (w hali 17).

Projekt PBKG: „Czas dla Polski”

Pod hasłem „Czas dla Polski” kryją się dwa duże wydarzenia promujące działania proeksportowe polskich małych i średnich przedsiębiorców, które odbędą się 1 i 2 czerwca w Düsseldorfie: premiera 6. raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” i spotkanie gospodarcze w siedzibie Izby Rzemieślniczej miasta Düsseldorf. Ich wspólnym mianownikiem jest zwrócenie uwagi zagranicznych zleceniodawców i inwestorów na potencjał polskich firm poligraficznych i całej branży poligraficznej. Inicjator projektu, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, pragnie zaprezentować siłę polskiego przemysłu poligraficznego i potencjał polskich drukarni na tym globalnym forum.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.